Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Partili işadamı hala gölden çıkarılamadı

  Hayati YALÇIN/TORUL (Gümüşhane), (DHA)
  27 Ağustos 2009 - 15:52Son Güncelleme : 27 Ağustos 2009 - 17:47

  Otomobiliyle Torul Baraj Gölü'ne uçan AK Partili işadamı Fahri Aydın'ın cesedi sıkıştığı yerden bir türlü çıkarılamıyor. 62 metre batan otomobilde sıkışan cesedi çıkarmak için dün göle gelen AKUT ekibi su altı fenerini unutmuştu, bugün de aracın bağlandığı halat koptu. Çalışmalara yarın devam edilecek.

  CESET ARAMA ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

  Pazar gecesi Gümüşhane’ye gelirken kaybolan daha sonra da cipiyle Torul Baraj gölüne uçtuğu ortaya çıkan AK Parti Gümüşhane İl Yönetim Kurulu üyesi işadamı Fahri Aydın’ın cesedini ve aracını çıkartmak için başlatılan çalışmalar aksadı. Balonlarla zeminden yükseltilen aracı kıyıya çekmek için kullanılan halat kopunca araç tekrar dibe indi. Çalışmalar yarına bırakıldı.

  Kirazlık köyü yakınlarında Torul Baraj Gölü’nde sabah saatlerinde başlayan çalışmalara Sivil Savunma ekipleri ile Samsun’dan gelen 5 kişilik Sahil Güvenlik timi de katıldı. 47 metre derinlikte olduğu belirlenen Aydın’a ait 29 AK 575 plakalı cip, dün dalan dalgıçların bağladığı halatlarla, toplam kaldırma kapasitesi 3 ton olan 3 balona bağlandı. Balonların basınçlı tüplerle şişirilmesinin ardından zeminden yükselen cip, çekiciye bağlanan bir başka halatla da kıyıya çekilmeye başlandı. Ancak cipi kıyıya çeken halat aniden kopunca balonların havası otomatik olarak indi ve araç yine zemine oturdu.

  Kurtarma çalışmalarını izleyen Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, ekiplerle yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Salihoğlu, “Bugünkü çalışmalar halatın kopması nedeniyle sona erdi. Ankara’dan gelen AKUT kurtarma ekipleri polis helikopteri ile ilimizden ayrıldı. Samsun’dan gelen ekip burada kalacak. Çalışmalar yarın yeniden başlayacak. Halatın neden koptuğunu bilmiyorum. Teknik bir konu. Uzman kişiler çalışmaları sürdürüyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı