İZMİR HABERLERİ

AK Parti'li Hotar, Roman kadınlarla derse girdi

DHA
15.11.2017 - 12:34Son Güncelleme :
DHA

AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, İzmir Roman Hakları Merkezi Derneği bünyesindeki kuaförlük ve cilt bakım kursunu ziyaret ederek, kursiyer bayanlarla sohbet etti, onlarla birlikte derse katıldı.

İzmir'de açılan kursta, Roman kadınlardan 50'si kuaförlük 50'si ise cilt bakımı eğitimi alıyor. Halk Eğitim Merkezi ve İzmir Roman Hakları Merkezi Derneği işbirliği ile hazırlanan, Avrupa Birliği (AB) ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı destekli İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi (İPA) projesi kapsamındaki eğitimleri devam ettiren Merkezin çalışmalarını yerinde inceleyen ve Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Dunar'dan bilgi alan Hotar; mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı, bundan sonraki eğitim çalışmaları için destek sözü verdi.

Roman kadınlarının bu eğitimlere gösterdiği ilgiden mutlu olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Biz Roman vatandaşlarımızın daima yanında olduk. Burada çok önemli bir projeyi sürdürme çabası göstermeleri, talebin çokluğu bizi mutlu etti. Elbette her zaman olduğu gibi destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

AK Parti Hükümeti'nin 2002'den bu yana; bir ülkenin kalkınma ve gelişmesinde kalifiye insan gücünün yetiştirilmesinin önemini bilerek adımlar attığını belirten Hotar, "Burada, Roman vatandaşlarımızın sivil toplum güçlerinin ve bakanlığımızın ortaklaşa, gayet verimli bir proje hayata geçirilmekte. Kadınlarımızı iş hayatına kazandırmak üzere önemli bir eğitim hamlesi. Gördüm ki; onlar da bu fırsatın kendilerine sunulmasından çok mutlu. Gelecekten umutlu. Hükümetimiz; 15 yıldır kadınlarımızın çalışma koşullarını teşvik eden, çalışan ve işveren desteklerini yaratıyor. Sadece bu yıl mesleki eğitime ayırdığımız bütçe 13.3 milyar TL. Kadınlarımız, AK Parti iktidarında sosyal ve ekonomik statü açısından yükselebilecekleri pek çok uygulamayla buluştu. Daha ilk yıllarımızda, evlerinde kendi emeği ile iş ve üretim gerçekleştiren kadınlarımıza emeklilik hakkı getirdik. KOSGEB aracılığı ile kadın girişimcilerimizin önünü önemli desteklerle açtık" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti'li Hotar, Roman kadınlarla derse girdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı