İZMİR HABERLERİ

AK Partili Hotar: Okuma yazma oranı arttı

DHA
28.03.2017 - 11:21Son Güncelleme :

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Kütüphaneler Haftası ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve "Milletlerin kendilerine özgün kaynaklarının korunmasında, yaşatılmasındaki en değerli mekanlar kütüphanelerdir’’ dedi.

DHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: 

"Bilginin korunarak gelecek nesillere aktarılmasındaki en etkin hafıza mekanları olarak kütüphaneler her zaman önemli bir yere sahip olmuştur.
İlk emri 'oku' olan bir inancın mensupları olarak toplumumuzda okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesini sağlayarak daha çok insana daha verimli hizmetler sunmak bizlerin görevidir. AK Parti olarak bizler iktidara geldiğimiz günden bugüne gerek okuma yazma oranındaki artışla, gerekse halk kütüphanelerimizin açılışı ile vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamaya çalıştık, çalışıyoruz. Milli, manevi ve tarihi değerlerimizi koruyarak, yarınlara aktarma da kütüphanelerimizin varlığını daha çok hissetmeli ve yararlanmalıyız. Biz de AK Parti kütüphanemiz de yirmi bini aşkın kitap ile milletimize hizmet veriyor, kitaplarımız aracılığıyla okuyucularımızla istenilen bilgiyi buluşturuyoruz. Ayrıca 15 Temmuz şehit ve gazilerinin şehadet uğruna olan kahramanlıklarını, yiğitliklerini 15 Temmuz şehitleri anısına köşemiz ile yaşatıyoruz ve yaşatmaya da devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden AK Partili Hotar: Okuma yazma oranı arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Hotar: Okuma yazma oranı arttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı