MANİSA HABERLERİ

AK Partili Gürcan’dan Birlik Beraberlik Mesajı

IHA
16.09.2015 - 15:41Son Güncelleme : 16.09.2015 - 15:42

AK PARTİ MANİSA İL BAŞKANI ZÜLFİKAR GÜRCAN, SON GÜNLERDEKİ TERÖR OLAYLARINA DEĞİNEREK, "GÜN TEK YUMRUK OLMA GÜNÜ, GÜN KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRME GÜNÜ, GÜN ÇAKALLARA DERS VERME GÜNÜ. BİZİ BİZDEN BAŞKASI ANLAMAZ." DEDİ.

IHA

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, son günlerdeki terör olaylarına değinerek, "Gün tek yumruk olma günü, gün kardeşliği pekiştirme günü, gün çakallara ders verme günü. Bizi bizden başkası anlamaz." dedi.
Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, birlik beraberlik mesajları verdi. Gürcan, yaptğı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Türkiye üzerinde oynanan oyuna millet olarak dur dememiz lazım. Bizim bizden başka dostumuz yok. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dünkü konuşmasında ’buralara polis, asker göndereceğinize, doktor, öğretmen, iş adamı gönderin demişti. Kendisi bunları söylerken galiba akıl tutulması yaşadı. Yaşadı ki kendisini 80 yılların ortasında zannetti. Selahattin bey devletin doğumuza gönderdiklerini siz güzel bir şekilde tehditçe, hunharca yakıp yıkıyorsunuz. Ve bu devlet öyle büyük devlet ki bunu yapmanıza rağmen yine gönderiyor. Türkiye neden bu kadar önemli ülke konumunda. Bir çoğumuz televizyon başında veya internette Türkiye’nin Avrupa ülkeleri için neden bu kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Türkiye, dünya üzerinde birçok çatışmaların, sıcak ve soğuk savaşların yaşandığı Balkanlar ve Orta Doğu arasında yer almaktadır. Bu nedenle Türkiye tarihi boyunca hiç önemini kaybetmesine izin vermediği savunma ve askeri güç düzenini daima büyük bir dikkat ve kararlılıkla korumak zorundadır. Konumu nedeniyle birçok ülkeye hakim ve hükmedebilecek bir yerde bulunması ülkemizin stratejik bakımdan ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Türkiye çok büyük bir jeopolitik güç potansiyeline sahiptir ve bunun da büyük bir bölümünden gerek askeri, gerek ekonomik, gerek de siyasal alanlarda yararlanmaktadır. Dünyada ülkeler daima bulundukları konumdan daha iyi bir konuma gelebilmek için uğraş verirler. Daima çalışarak kendilerini rakipleri karşısında daha güçlü duruma getirmeye çalışırlar. Bir devletin sadece kendini güçlendirmesi o devletin dünyada söz sahibi olmasını sağlamaz. Bir yandan kendi güçlenirken rakipleri de zayıflamalıdır. Bu istek ve arzularını gerçeğe dönüştürebilmek için ve Orta Doğuya hakim olabilmek için Türkiye üzerinde yıllarca oyun oynandı ve halen oynanmaya devam ediliyor."
Gürcan, açıklamasına şöyle devam etti: "Nitekim Türkiye Cumhuriyeti sahip olduğu değerleri, jeopolitik konumu, tarihi ve gücü bakımından tüm dünya devletlerinin gözünü ayırmadığı ve tüm tarihi boyunca almayı istemekten vazgeçemediği çok büyük bir devlettir.Tüm tarihiyle dünyaya nam salan Türk Milleti bu büyük sorunların üstesinden gelmeyi her zaman bilmiştir. Ama gün geçmiyor ki başka yeni sorunlar çıkmasın. 80’lerin ortasına doğru ülkemiz tam gelişmek için yüksek bir hıza kavuşmak üzereyken PKK terörü hortladı. Ve bu süreçte Kürt kökenli kardeşlerimiz kullanıldı ve hala kullanılıyor. Meselenin Türk, Kürt olmadığını hala anlamamış insanlarımız var. Mesele bu ülkenin yer altında ve yer üstündeki zenginliklerine el koymak isteyen egemen güçler maalesef bu tür oyunlar oynuyor. Bu ülke tam şahlanmışken ’Çözüm Süreci’ni sekteye uğrattılar. Çünkü istemiyorlar Doğu gelişip büyüsün, eğer gelişirse istedikleri oyun kalmayacak ellerinde. PKK kamplarına iyice bakın arkadaşlar oraya neden Ermeni, Alman, İsrail, İngiliz ajanları yardım ediyorlar, Kürtleri gerçekten sevdikleri için mi, hayır arkadaşlar Kürtleri tamamen kullanmak için bir ülkeyi yıkmak istiyorsanız o ülkenin içinde iç savaş çıkarttın. O zaman o ülke bir yıkıma uğrayacaktır. Bugün Türkiye’de oynanınlmak istenen oyun bu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde ve Cumhurbaşkanı olduğu bu zamanda da Kürt kardeşlerime istedikleri bütün haklar verilmedi mi? Bu ülkede yaşayan bütün insanlarımız doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle bir olduğunu ispatlamadı mı, biz doğulu olan kardeşlerimiz hala neyin kavgasındayız? Bırakalım kavgaları. Gün bir olma günü, gün diri olma günü, gün tek yumruk olma günü, gün kardeşliği pekiştirme günü, gün çakallara ders verme günü. Bizi bizden başkası anlamaz. Bu güzel vatanımızı elimizden almak için yabancı ülkeler adeta çok gizli bir şebekede çalışıyor. Ve ülkemizle uzun yıllardır soğuk savaş içerisindedirler. Ülkemiz tam bir sorunun üstesinden gelmişken diğer bir yenisi çok farklı bir konumda oluşmaktadır. Artık bu oyuna bir son vermek lazım. Oyun içinde oyun oynanılıyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden AK Partili Gürcan’dan Birlik Beraberlik Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Gürcan’dan Birlik Beraberlik Mesajı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı