Ege Haberleri

EGE

  AK Partili gençlerin kongresine şaibe karıştı

  Hürriyet Haber
  10 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ocak 2012 - 21:31

  AK Parti Gençlik Kolları İzmir İl Kongresi, Başkan Bilal Kırkpınar’ın güven tazelemesiyle sona erdi, ancak tartışmalar bitmedi.

  Kırkpınar’a rakip çıkmaya çalışan Ertuğrul Çağatay Köse, adaylığının engellendiğini öne sürdü. Köse, “Kongreye şaibe karıştırdılar. Salona girdiğim andan itibaren arkadaşlarım ve ben polis ablukasına alındık. Yönetim kurulu listemi Divan Başkanlığı’na zorla verdim, kabul etmediler. Kongrede Kırkpınar’a konuşma hakkı verildi ama ben konuşturulmadım. Listemi çekmek zorunda kaldım. Seçimde sandık kurulmadı, salon el işaretiyle destek verdi ve Kırkpınar parmakla seçilen il başkanı oldu” dedi.

  Alacağı oy beşi geçmezdi

  Kırkpınar, ise tek aday olduğu için divan başkanının el kaldırakrak oylama yaptırdığını belirtti, “Köse salona geç geldi. Protokolde yer kalmadığı halde yanıma oturttum ki siyasi etik de bunu gerektirirdi. Program yoğun olduğu için bana da konuşma hakkı verilmedi, sadece açılış konuşması yaptım, adaylık konuşması yapamadım. Köse kendisini kim ya da kimlerin tehdit ettiğini açıklasın. Çamur atmasın. Adaylıktan çekilmeseydi de alacağı oy beşi geçmezdi” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı