ÇANAKKALE HABERLERİ

AK Partili gençlerden Eskişehirli Altınkaynak'a destek

DHA
29.03.2016 - 16:14Son Güncelleme :
DHA

AK Parti Çanakkale Gençlik Kolları üyeleri, AK Parti Eskişehir Gençlik Kolları Üniversite Birimi Başkanı Musab Tayyib Altınkaynak'a yönelik yapılan sözlü saldırıyı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) önünde protesto etti.

Eskişehir’de 20 kişilik bir grubun Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın üniversite içinde yapılan siluetine yazılan yazılar nedeniyle Hukuk Fakültesi öğrencisi Musab Tayyib Altınkaynak’ı tehdit ettiği ileri sürülmüştü. ÇOMÜ önünde bugün saat 12.00'de toplanan Çanakkale AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan ve gençlik kolları üyeleri, AK Parti Eskişehir Gençlik Kolları Üniversite Birimi Başkanı Musab Tayyib Altınkaynak'a geçen 23 Mart'ta, kendilerine öğrenci kollektifi adını veren kişiler tarafından saldırıldığını öne sürdü. Grup adına açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mefail Ceyhan, "Bizler ülkemizin menfaatlerine tarafız. Üniversitelerimizin ilim irfan yuvaları olmasına tarafız. Uğradığı saldırı neticesinde edebinden prim vermeden Elif gibi dimdik duran Musab Tayyip kardeşimizin sergilediği davranış dolayısıyla tebrik ediyorum. Herkes şunu bilmelidir ki, Musab kardeşimiz yalnız değildir. Üniversitelerde vandallara yer yok. Ülkemiz şu an ne 80'lerin Türkiyesi, ne de 90'ların üniversiteleri. Söylüyoruz, üniversitelerde teröristlere yer yok. Üniversitelerimizde bu devletin ekmeğini yiyip, devlete ve millete ihanet içerisinde olanlara yer yok. Ülkemiz böylesine zor bir süreçten geçerken birlik ve beraberliğimizi perçinlememiz gerekirken bu tip davranışlarla kendilerine prim çıkarmak isteyen kişi veya kişilere taviz vermeyeceğiz. Bizler farkındayız ki amaç büyük Türkiye yolunda sağlam adımlarla ilerleyen ülkemizin önünü kesmek, ülke gelişimini engelleyip yavaşlatmaktır. Ancak şu husus unutulmamalıdır ki, bizler AK Partili gençler olarak hiçbir zaman yılmayacağız. Hiçbir zaman korkmayacağız. Devletimizin ve milletimizin yanında olup her zaman korkuyu, korkutan taraf olacağız. Üniversitelerdeki her türlü terörü, şiddeti ve vandalizmi kınıyoruz" diye konuştu.

Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden AK Partili gençlerden Eskişehirli Altınkaynak'a destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili gençlerden Eskişehirli Altınkaynak'a destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı