Ege Haberleri

EGE

  AK Partili gençler önyargıları yıkacak

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  20 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ocak 2012 - 21:17

  İZMİR’de AK Parti İl Gençlik Kolları’nın 50 kişilik yönetimine giren 12 genç kızın çoğunluğu işletme, iktisat ve çalışma ekonomisi okuyor.

  Aralarında türbanlı da var, mini etekli de. Kimi aile yönlendirmesi, kimi çalışmalarını beğendiği için AK Parti’de. Amaçları hizmet etmek. Hizmet ederken de önyargıları yıkmak.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde medya iletişimi okuyan Ayşegül Çığır, “İzmir’e AK Parti ruhunu vermek istiyoruz” dedi. İzmir’de partiye karşı önyargıların tamamen yok olmadığın savunan gençlerden Meltem Ergin, “Kısmen yıkılmaya başladı, daha da yıkılacağına inanıyorum. Yaşar Üniversitesi’nde, AK Parti’de siyaset yaptığımı söylediğimde şaşıranların sayısı son bir yıldır azaldı. Güven ve inanç zamanla artıyor” diye konuştu.

  Gerekçeler farklı

  Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde müzik öğretmenliği eğitimi alan Sıla Günce Koca, gençliğin en önemli sorununun türban olduğunu öne sürerek, “Başörtülü arkadaşlarım üniversiteye giremediği zaman benim içim de en az onlar kadar acıyor” dedi.

  Gizem Eren, kadınların siyasette etkinliğini artırmak, Türk Kızılay’ı Çiğli Şube Başkanı Gülderen Aslan, daha çok insana yardım etmek için AK Parti’de olduğunu dile getirdi.

  ODTÜ’de yüksek lisans yapan gıda mühendisi Nilüfer Karadal, siyasetten uzak tutulmaya çalışılan 80 kuşağı çocuğu olarak enerjisini sivil toplum kuruluşlarına verdiğini ancak orada yapmak istediklerini gerçekleştiremediği için AK Parti’de siyasete girdiğini belirterek, şöyle konuştu:

  “İzmir’de çalışmak bu kentin gelişimine katkı koymak istiyorum. Tüm arkadaşlarım İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da iş buldu. Bu kentte iş sahası az, kentin ritmi düşük. Bunu yükseltmek bizim elimizde. Bunun için çalışacağım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı