GAZİANTEP HABERLERİ

Ak Partili Erdoğan'dan esnafa ziyaret

DHA
30.03.2017 - 10:12Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, memleketi Gaziantep'te referendum çalışmalarını sürdürdü. 

Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, esnafı ziyaret edip sohbet etti ve neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattı. Erdoğan, ülkenin geçmişte çift başlılıktan çok çektiğini belirterek, "Her zaman Tayyip Erdoğan gibi toplumun yarısından fazlasının oyunu alan güçlü liderler çıkmayabilir. Yeni anayasa ile artık zayıf liderler ve hükümetler dönemi sona eriyor" dedi.

Erdoğan, 18 maddeden oluşan Anayasa değişikliğinin 2 maddesinin çok önemli olduğunu belirtti. Anayasa değişikliğinin önemini anlatan Erdoğan, "Elbette tüm maddeler önemlidir ama asıl iki madde çok önemli. Diğer maddeler, bunların tamamlayıcısı, müştemilatı pozisyonundadır. Bu iki önemli maddenin birincisi, yeni anayasa ile çift başlılık ortadan kalkacak. Cumhurbaşkanı ile başbakanın yetkisi birleştiriliyor. İkincisi de artık koalisyon olmayacak. Sistem buna göre dizayn ediliyor" diye konuştu.

15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişimi ve Türkiye üzerindeki senaryoları da açıklayan Milletvekili Erdoğan, darbe başarılı olsaydı Türkiye’nin dörde bölüneceğini söyledi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"15 Temmuz’da darbe girişimi oldu. Tayyip Erdoğan gibi güçlü, halkın güvendiği bir lider olmasaydı bir lafıyla insanlar sokaklara inmezdi. Alanları doldurmazdı. Ne oldu? 80 Milyon, doğu batı herkes meydanlara indi, tankların üzerine tırnağıyla, eliyle gitti. 252 tane insanımız şehit düştü, 220 insanımız sakat kaldı. Darbeye karşı millet olarak direndik, kimse kaçmadı. Millet, darbe yaptırmayacağız dedi. Çünkü darbe olunca ne olacağını biliyorlardı. Ne olacaktı? Senaryo hazırdı. İstanbul’a bir tane metropolitan şehir devleti kuracaklardı. Doğu ve Güneydoğu’ya biri Ermeni Devleti, diğeri Marksist Leninist bir Kürt Devleti kurulacaktı. Ege işgal edilecekti. İç Anadolu’da ise Türkiye devleti olacaktı. Bu haritayı yayınladılar. Hem de çekinmeden yayınladılar. Yayınlayan kim CIA’nın strateji kuruluşu. Bunların dertleri bizi Irak’a, Suriye’ye çevirmek. Ama etmeyeceğiz lafla olmaz. Bunu sağlama almamız gerek. Ancak güçlü liderlerle sağlama alırız."

Çift başlı ve kriz üreten sistemin ülkeye çok şey kaybettirdiğine vurgu yapan Erdoğan, artık ülkedeki siyasi kavgaların ve koalisyon dönemlerinin biteceğini söyledi. Atatürk ile İnönü, Bayar ile Menderes, Özal ile Akbulut, Demirel ile Çiller ve Ecevit ile Sezer’in görev yaptıkları süre içerisinde anlaşamadığını ve ülkenin siyasi kavgalarla zaman kaybettiğini ifade eden Erdoğan, "Bu liderlerin hepsi birbirine küstü. Ülke siyasi kavgalarla kan kaybetti. Yarının Türkiye’si artık bu işlerle uğraşmasın. Enerjimizi büyümeye, güçlenmeye harcayalım. Yeni anayasa bunu sağlayacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Ak Partili Erdoğan'dan esnafa ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ak Partili Erdoğan'dan esnafa ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı