BİTLİS HABERLERİ

AK Partili Demiröz’den Hüda Par’a Ziyaret

IHA
08.10.2015 - 13:52Son Güncelleme : 08.10.2015 - 13:53

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINDAN HÜDAPARA ZİYARET

IHA

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Adayı Vedat Demiröz ve beraberindeki AK Parti heyeti, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Bitlis İl Teşkilatı’na nezaket ziyaretinde bulundu.
Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, milletvekili adayları Zeki Peker ve Ahmet Çelik ile İl Başkanı Nesrullah Tanglay ve kalabalık partili bir gruptan oluşan heyet, HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı’na nezaket ziyaretinde bulundu. AK Parti heyetini HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, Merkez İlçe Başkanı Çetin Taşkaya ve teşkilat yöneticileri kapıda karşıladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Bitlis’in sorunları, son günlerde özellikle bölgenin içinde bulunduğu çatışma ortamı, bölge halkına yönelik saldırılar konuşuldu.
Kendilerine yapılan nezaket ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren İl Başkanı Celal Gül, partilerinin istişare neticesinde seçime girmeme kararını aldığını hatırlatarak, seçime giren siyasi partilere huzurlu ve kardeşlik içinde bir seçim geçirmeleri temennisinde bulundu. Gül, Bitlis ilinin harabe bir şehre dönüştürüldüğünü belirterek, “Bitlis ilini gördüğünüz gibi bir köy haline getirilmiş durumdadır. Buralara pozitif bir ayrımcılık yapılarak hizmet yapılması gerekiyor. Bölgenin içinde bulunduğu durum halkı canından bıktırmıştır. Esnaf kan ağlıyor. Güvenli bir ortamın olmayışı nedeniyle iş dünyası yatırım yapmıyor” dedi.
6-8 Ekim olaylarına da değinen Gül, “6-8 Ekim olaylarında bölgede özellikle partimize ve dindar halka yönelik saldırılar gerçekleştirildi. Yasin Börü başta olmak üzere birçok insan İslami kimliğinden dolayı saldırıya uğrayarak vahşice katledildi. Ankara Adliyesi’nde sene-i devriyesinde Yasin Börü ve arkadaşları için görülen davası sulandırılmaya çalışılıyor. Ergenekon, Balyoz ve KCK davalarında yargılananlar serbest bırakılırken, İslami kimliğinden dolayı, Kur’an dersi verdiği gerekçesiyle 20 yıla aşkındır cezaevinde bulunan insanlar için yeniden yargılanma yolunun açılmasına dahi müsaade edilmiyor. Yüzde 86 ve üzeri engelli olup hala cezaevinde olan müteddeyin insanlar var. Bunların da geri kalan ömürlerini aileleriyle birlikte geçirmeleri gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.
İlk ziyaretlerini HÜDA PAR’a yaptıklarını, ziyaret taleplerinin kabul edildiği için il başkanına teşekkür eden Demiröz, Yasin Börü davasında gereken cezanın verilmesi gerektiğini, aksi taktirde Türkiye’de 6-8 Ekim benzeri olayların sıkça işlenmesinin kaçınmaz olduğunu belirtti. Demiröz, Erzurum’da olduğu için Yasin Börü’nün davasını takip edemediğini dile getirerek davanın takipçisi olacaklarını, MYK toplantısında bu davayı gündeme getireceklerini kaydetti.
İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan ve yüzde 86 vücut fonksiyonu olmadığı halde mağdur edilen tutuklularla ilgili gereken çalışmaları da yapacaklarını ifade eden Demiröz, “İslami kimliğinden dolayı cezaevinde bulunan müteddeyin insanların durumunu Adalet Bakanı’yla görüşeceğim. Yüzde 86 vücut fonksiyonu olmayan tutukluların neden faydalanmadığı, varsa bir yanlışlık düzeltilmesi için görüşme yapacağım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden AK Partili Demiröz’den Hüda Par’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Demiröz’den Hüda Par’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı