İZMİR HABERLERİ

AK Partili Delican; "Boliç'i alana, Baliç'i bedava veriyorlardı" (2)

DHA
26.07.2017 - 17:24Son Güncelleme :
DHA

AK Partili Delican; "Boliç'i alana, Baliç'i bedava veriyorlardı" (2)

"ATADIKLARI KAYYUMUN İŞSİZ BIRAKTIĞI, GREVDEKİ İŞÇİLER İÇİN ÇALIŞSIN"

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, AKP İl Başkanı Bülent Delican'ın grev yapan işçiler üzerinden yaptığı yeni açıklamalara cevap verdi.

Güven kısa açıklamasında "Böylesine bir açıklamaya uzun uzun cevap verecek değilim, Sayın Başkan şimdi bıraksın  böylesine ciddi bir konuda şarkıyı, türküyü ve futbol muhabbetini, atadıkları kayyumun işsiz bıraktığı, grevdeki işçiler için çalışsın. Yoksa karşılıklı bu açıklamalarla işçilerin sorununa katkı koyulmaz" dedi. Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Darbecilerle ne geçmişte ne de bugün işimiz olmadı olmaz. Darbecilerle geçmişte, kimin sarmaş dolaş olduğu, kimin bugünün darbecilerle duygusal ve ticari sağlam bağları olduğunu biz de, İzmirliler de biliyor. Bu darbecileri başımıza musallat edenlerin, devletin içine yerleştirenlerin, geçmişte aşkla birbirine bağlı olanların, bugün partimize atmaya çalıştıkları çamur bize yapışmaz. Yaptığım açıklama çok nettir. Sayın Delican bu açıklamaları çarpıtarak anca kendini kandırır. Bugün kendi iktidarlarının atadığı kayyumlarla yönetilen şirketlerdeki işçilere de, Sayın Delican' ın darbeci demesini şaşkınlıkla izliyorum. Biz o kayyum mağduru işçilerin hakkını da, İZDENİZ işçilerimizin hakkını da sonuna kadar savunuruz.  Sayın Delican bilsin ki, bu açıklamalarıyla İZDENİZ işçileri üzerinden bir rant sağlayamaz. Zira AKP iktidarının en büyük mağdurları işçi sınıfıdır."

"BİZİM DERDİMİZ EMEĞİNE SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZDİR"

AK Partili Bülent Delican'a, böylesine ciddi bir konuda şarkılı, türkülü ve futbollu muhabbeti bırakması tavsiyesinde bulunan Asuman Ali Güven,

"Kendisine küçük bir tavsiye, bir zamanlar kol kola yürüyüp, beraber yağmurlarda ıslandıkları darbecilerle, darbecilerin ve iktidarlarının mağdur ettiği işçileri birbirin karıştırmasın. Bizim derdimiz emeğine sahip çıkmaya çalışan işçilerimizdir. Emek harcayan her işçi bizim için değerlidir. Bizler, namusuyla, emeğiyle çalışan kimseyi ötekileştirmeyiz. Şimdi  böylesine ciddi bir konuda şarkıyı, türküyü ve futbol muhabbetini de içeren açıklamalarla bir yere varamayız. Yapabiliyorsa, kayyumun işsiz bıraktığı grevdeki işçiler için çalışsın. Çünkü biz İZDENİZ işçilerimiz için çözüm arayışındayız. Bunun için çalışıyoruz."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Partili Delican; "Boliç'i alana, Baliç'i bedava veriyorlardı" (2) haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

03 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı