MARDİN HABERLERİ

AK Partili Çankırı Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

IHA
19.10.2015 - 14:35Son Güncelleme :

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAYI CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI, SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

IHA

AK Parti Mardin milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Babası ve 22’nci dönem milletvekili Süleyman Bölünmez, AK Parti Artuklu Kadın Kolları Başkanı Züleyha Güneş Öncel ve partili kadınlarla birlikte çalışmalarını sürdüren Çankırı, sivil toplum kuruluşları ve ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerinde konuşan Çankırı, Mardinli kadınların gelecekle kendi ayakları üzerinde durabilecekleri, aile bütçesine katkıda bulunabilecekleri yeni alanlar açma yolunda çalışmalarda bulunduklarını kaydetti. Çankırı, yeni bir siyasetçi olmanın yanında bir iş kadını kimliğiyle, siyasi görüşü ve yaşam tarzı ne olursa olsun tüm kadınların onurunu kendi onuru, özgürlüklerini de kendi özgürlükleri olarak gördüklerini anlattı. Buradan hareketle Mardinli kadınların kendi ayakları üzerinde durmaları, gerek sosyal gerekse de ekonomik anlamda güçlü kadınlar olmaları yönünde çaba içerisinde olacakları ifade eden Çankırı, yeni projeler ve çözümler üzerinde duracaklarını dile getirdi.
Mardinli kadınlarda var olan girişimcilik ruhunun ve potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından daha da geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Çankırı, “Kadınlarımızın daha donanımlı hale getirilmesi için yapabileceğimiz çalışmaların olduğuna inanıyorum. Girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine katkıda bulunarak, kadınlarımızın önünün daha fazla açabileceğimize inanıyorum. Bunun yanında; Mardin’de ev kadınlarımızın oranı çok yüksek, ev hanımlarını da içine alan projeler üzerine çalışmalarımız olacak. Ev hanımlarımız kendi evlerinin işini aksatmadan da aile bütçesine ek gelir getirebilecek çalışmaların içerisinde olabilirler. Bu konuda zaten daha önceden yapılmış çalışmalar var. Bu çalışmalara yapılacak yeni katkılarla birlikte; girişimcilik, iş kurma konularında ilgili prosedürleri anlatacak eğitsel bilgilendirme toplantıları, danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve en önemlisi de kaynak aktarımı noktasında imkânların seferber edilmesi üzerinde çalışacağız. Bütün bunları arkadaşlarımızla ciddi anlamda konuşuyor ve tartışıyoruz” dedi.
Ziyaret ettiği evlerde bulunan kadın ve çocuklara yanında götürdüğü çeşitli hediyeler veren milletvekili adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, 1 Kasım’da AK Parti’nin Mardin’de yeni bir zaferle çıkacağının da kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden AK Partili Çankırı Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Çankırı Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı