MANİSA HABERLERİ

AK Partili Berber, Üzüm İşçileriyle Görüştü

IHA
29.10.2015 - 15:02Son Güncelleme :

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ RECAİ BERBER, MANİSA'NIN SARIGÖL İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN BİR ÜZÜM İŞLETMESİNİ ZİYARET EDEREK, ÇALIŞAN İŞÇİLERLE GÖRÜŞTÜ.

IHA

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde faaliyet gösteren bir üzüm işletmesini ziyaret ederek, çalışan işçilerle görüştü.
Berber’e ziyaretinde, Sarıgöl AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Toy ve partililer de eşlik etti. İşletmede çalışan işçilerle uzun uzun sohbet eden Berber, sorun ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Sarıgöl’ün üzüm potansiyelinin çok yüksek olduğunu kaydeden Berber, "Bu yıl dolu ve don olaylarından dolayı rekolte biraz düşük. Üzüm denince Sarıgöl akla gelir. Sarıgöllü üreticilerimiz üzümlerini çok iyi bakıyor. Manisa’da üzüm hasadı bitse bile Sarıgöl’de şu an bile dalında taze üzüm var. Sarıgöl’de tahminlerimize göre halen 30 bin ton üzüm dalında beklemektedir. Üzümcülerin dolu ve don olaylarından doğan zararları da TARSİM tarafından hak sahiplerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Sadece Sarıgöl’de 55 milyon lira ödeme yapılacak. İşletmede üzümleri işleyen kadınlarla sohbet eden Recai Berber, işçilerle birlikte kasaya üzüm doldurdu. Berber, ’’Altın sarısı üzümlerin ihraç edilmesi de ülkemize önemli gelir sağlamaktadır. En önemli sorun kalıntıdır. Üreticilerimiz çok dikkatli ilaçlama yapmalarına önermekteyim.’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden AK Partili Berber, Üzüm İşçileriyle Görüştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Berber, Üzüm İşçileriyle Görüştü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı