MANİSA HABERLERİ

AK Partili Berber Konuşmasının Çarpıtılmasına Tepki Gösterdi

IHA
26.09.2015 - 11:45Son Güncelleme :

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ RECAİ BERBER, AK PARTİ İL TEŞKİLATININ TARİHİ BEDESTEN’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE TERÖR OLAYLARINDAN VE KUTSAL TOPRAKLARDA YAŞANAN İZDİHAM SONRASI YAŞAMINI YİTİREN MÜSLÜMANLAR İÇİN DUYDUĞU DERİN ÜZÜNTÜYÜ DİLE GETİRDİĞİ KONUŞMASININ ARDINDAN YAPILAN BAZI HABERLERE İLİŞKİN AÇIKLAMADA BULUNDU.

IHA

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti İl Teşkilatının tarihi Bedesten’de gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde terör olaylarından ve kutsal topraklarda yaşanan izdiham sonrası yaşamını yitiren Müslümanlar için duyduğu derin üzüntüyü dile getirdiği konuşmasının ardından yapılan bazı haberlere ilişkin açıklamada bulundu. Berber, “İnsan yeryüzünün halifesidir.” dedi.
AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti İl Teşkilatı’nın tarihi Bedesten’de dün gerçekleşen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada bazı sözlerinin çarpıtılmasıyla, verdiği mesajın göz ardı edildiğini kaydetti. Berber, “Konuşmamın bütünü içinde anlam taşıyan bir cümlenin cımbızlanmasıyla yapılan yorumlar istismar ve çarpıtma niteliğindedir. Kutsal topraklarda yaşanan elim olaydan duyduğum üzüntüyü dile getirdim. Benim inancıma göre her bir insan Allah’ın yeryüzündeki halifesidir ve eşref-i mahlukat olarak yaratılmıştır. Benim tepkim ölen kardeşlerimizin değersizmiş gibi gösterilmesinedir. Orada yitirilen her can bizim canımızdır ve en kıymetli muazzez varlıktır” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında hac vazifesini yerine getiren Müslümanların daha güvenli bir ortamda ibadetlerini yapabilecekleri koşulların sağlanmasının gerekliliğine vurgu yapan Berber, konuşmasının içinden birkaç kelimenin öne çıkarılarak verdiği mesajın farklı yansıtıldığını kaydetti.
700’den fazla insanın bayram sabahını görememesinden duyduğu acıyı paylaşan Recai Berber, “Konuşmamın özünde milyonlarca liralık yatırımlar yapılmasına, büyük kaynaklar ayrılmasına rağmen kutsal topraklarda meydana gelen bu sarsıcı ölümleri, yaşanan perişan tabloyu İslam dünyasının hak etmediğini vurguladım. Tüm milletimiz gibi yaşadığım derin üzüntüyle yaptığım konuşmada sözlerimden bir cümlenin öne çıkarılarak verdiğim ana mesajın göz ardı edildiğini üzülerek gördüm” ifadelerini kullandı.
Recai Berber, söz konusu haberlere ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Mekke’de şeytan taşlama sırasında yaşanan izdihamda 753 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlercesinin de yaralandığı elim olay hepimizi derinden sarstı. Ülkemizde hainler saldırılarını sürdürdü. Maalesef şehitlerimiz oldu. Böyle bir ortamda buruk ve hüzünlü bir bayram idrak ediyoruz. Partimizin bayramlaşma programında bu yaşananlardan duyduğum acıyı dile getirdim. 753 hacının yaşamını yitirdiği olay, üzerine konuşulmayacak türden değil. Yaklaşık 10 gün arayla iki sarsıcı olay yaşandı. Her iki olayda da ölen insanlar oldu. Tüm dünyanın dikkatini yönelttiği ve milyonlarca liralık yatırım yapılan Mekke’de yaşanan ölümleri İslam coğrafyası da, Müslümanlar da hak etmiyor. Böyle muhteşem bir buluşmada tüm dünyaya ‘Müslüman coğrafyalarda insan hayatının değeri yok’ dedirtecek görüntüleri İslam alemi haketmiyor. İslam dünyasında insanın değeri var ve bunun tüm insanlığa temsil edilerek kanıtlanması gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle yaptığım açıklamada, konuşmamın bütünü içinde değerlendirildiğinde gerçek anlamını bulan bir cümle koparılarak, verdiğim mesajla uzaktan yakından ilgisi olmayan haberler üretildiğini öğrendim. Konuşmamda verdiğim mesaj çok nettir. Yukarıda bir kez daha dile getirdiğim görüşlerimin dışında yapılacak yorumlar çarpıtma ve istismar niteliğinde olacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden AK Partili Berber Konuşmasının Çarpıtılmasına Tepki Gösterdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Berber Konuşmasının Çarpıtılmasına Tepki Gösterdi haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı