MANİSA HABERLERİ

AK Partili Baybatur, son anketleri açıkladı

DHA
27.03.2017 - 14:16Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'da yaptırdıkları son anketleri açıklayan AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, yüzde 53- 54 ile 'evet' oylarının önde gittiğini söyledi. Evet oylarının her geçen gün arttığını savunan Baybatur, seçim gününe kadar kararsızların da 'evet' yönünde netleşeceğini ifade etti.

AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, 16 Nisan referandumuyla ilgili gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baybatur, son yaptırdıkları anketler hakkında da bilgi verdi. CHP'yi eleştiren Baybatur, 18 maddenin çarpıtılarak halka anlatıldığını savundu. Baybatur, "Yalanlarla milletimizin beynini, aklını karıştırmaya çalışıyorlar. Abartılı şekilde, ipe sapa gelmez yalanlarla karıştırmaya çalışıyorlar. Bu süreçle alakalı muhalefet partilerini ahlaklı olmaya, yalan konuşmaya davet ediyorum. 18 madde üzerinde tartışma yapmalılar. İftiralarla siyaset yapılmaz. Bu yakışmıyor. Yarın mecliste yine yüz yüze bakacağız" dedi. Avrupa ülkelerini de eleştiren Baybatur, "Bizim bakanlarımıza, milletvekillerimize propaganda hakkı vermeyen Avrupa, terör örgütleri için seferberlik ilan etmiş. Oradaki gurbetçilerimizi etkilemek için Avrupa Birliği'nin önemli ülkeleri çalışıyorlar. Terörist aklı ile propaganda yapıyorlar. Milletimizi Avrupa ülkelerinin propagandasını görüyor. 16 Nisan'da da gereğini yapacaktır" diye konuşu

"SEÇİM YAKLAŞTIKÇA OYLAR ARTIYOR"

Sandıklardan evet oylarının güçlü bir şekilde çıkacağını söyleyen Baybatur, ilçelerde çalışma yaptıklarını ve anketlerde önde gittiklerini açıkladı. Baybatur, "Manisa'da da önemli bir rekor kırılacak gibi görülüyor. Bundan 10 gün önce bir anket yapıldı. Manisa için yüzde 53-54 civarında 'evet' oylarının önde gittiği görülüyor. Önümüzdeki günlerde bu oylar daha da yükselecek. Daha önceki dönemlerde seçime yaklaştıkça birkaç puan aşağıya düşüyorduk. Ama ilk defa referandum döneminde yüzde 35- 40'larda başlandı. Bu bizim gördüğümüz ilk tablo. Tam tersi bir olay var. Her geçen gün bir puan yukarı çıkıyoruz. Genel seçimlerde, seçim günü yaklaştıkça oylarımız aşağıya düşerdi. Ben Türkiye'de yüzde 60'larda 'evet' oyu çıkacağına inanıyorum" diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Baybatur ise, "Biz hayır oyu kullananlar teröristtir demiyoruz. Hayır oyu atacak olanlar teröristtir demek bir kere bizim haddimize değil. Bunu açık söyleyeyim. Evet diyenin de hayır diyenin de kendi fikridir. Biz sadece hayır propagandasını yapan, hayır çıkmasını isteyen çok ciddi bir grup olduğunu söylüyoruz. Bunlar da terör örgütleri. Hayır oyu kullanmak isteyen vatandaşlarımıza, taktir sizin diyoruz. Hayır verecek vatandaşlarımıza 'hayır' çıkmasını isteyenlere bir bakın diyoruz. Yoksa hayır oyu kullanan vatandaşlarımız elbette vatan haini olamaz. En az bizler kadar, en az sizler kadar onlar da vatanını seven insanlardır" dedi.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden AK Partili Baybatur, son anketleri açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Baybatur, son anketleri açıkladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı