Gündem Haberleri

GÜNDEM

    AK Partili Başkanın kaçak otel inşaatı yıkıldı

    Ömür ÇİÇEK/YALOVA, (DHA)
    21.05.2010 - 13:14 | Son Güncelleme:

    YALOVA’ta Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazisi içinde yer alan, Turkuaz Turizm’e ait Asude Tatil Köyü’ndeki kaçak otel inşaatı, Başkanlığını DP'li Yakup Koçal'ın yaptığı Yalova Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

    İstanbul'un Başakşehir İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mevlüt Uysal’ın ortağı olduğu Turkuaz Turizm tarafından yaptırılan kaçak otel inşaatına bu sabah 3 adet iş makinesiyle gelen Yalova Belediyesi ekipleri yıkım işlemine başladı.

    Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Özsümer ve Nurettin Yılmaz'ın da katıldığı yıkım çalışmalarında belediye zabıta ve çevik kuvvet ekipleri de herhangi bir olumsuz duruma karşı hazırda bekledi. Turkuaz Turizm yetkilileri ile görüşen Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, bina içindeki elektronik malzemelerin çıkarılması için firmaya yarım saat süre tanıdı. Çalışanlar binadan malzemeleri çıkardı. Daha sonra Yalova Belediyesi’ne ait 3 kepçe kaçak otel inşaatının yıkımını gerçekleştirdi.

    Kaçak yapıldığı belirtilen otel, Yalova Belediyesi tarafından geçen 22 Şubat günü mühürlenmişti. Yetkililer, yıkım kararı alınan otel inşaatını Mart ayında kendi imkanları ile yıkacaklarını söylemiş ve yıkım çalışmalarına başlamıştı. Yalova Belediyesi tarafından yapılan incelemede yıkılan yerin yeniden yapıldığı, hatta binanın daha da genişletildiğini tespit edilince, konuyu iki kez savcılığa bildirildi.

    Yalova Valiliği ise, kaçak inşaata zamanında müdahale edilmediği iddiasıyla Yalova Belediyesi hakkında soruşturma açmıştı.

    Etiketler:
    

    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı