Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ak Partili başkana taşlı saldırı

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  21 Ocak 2011 - 16:42Son Güncelleme : 21 Ocak 2011 - 16:41

  DENİZLİ’nin Buldan İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Fahri Şevik, bu sabah evinden çıkarken, alkollü 3 kişinin taşlı saldırısına uğradı. Dün gece de başkanın evinin önünde havaya bir el ateş eden üç kişi gözaltına alındı, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Bugün saat 03.00 sıralarında, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik’in Cumhuriyet Mahallesi’ndeki evinin önüne gelen S.Y., D.K. ve O.D., iddiaya göre gürültü yapıp, nara attı. Üç kişi, başkan Şevik’in dışarı çıkmasını istedi. Şevik, eşinin uyarısıya dışarı çıkmaması üzerine, kurusıkı tabancayla havaya bir el ateş eden üç kişi, sokaktaki bir otomobilin lastiğini kesti. Başkanın şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alınan ve 2.00 promil alkollü olduğu belirlenen üç kişi, savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Saat 09.00 sıralarında tekrar eve gelen üç kişi, belediyeye gitmek için otomobiline binmek üzere olan başkan Şevik’e, hakaretlerde bulunup, yandaki inşaattan aldıkları taş ve tuğlaları fırlattı. Son anda otomobiline binen Şevik, yara almadan kurtuldu. Atılan taşlardan bazıları makam otomobiline isabet ederek, maddi hasara neden oldu. Başkan Şevik, tekrar üç kişiden şikayetçi oldu. Gözaltına alınan üç kişi, ifadeleri alındıktan sonra salıverildi.

  Başkan Şevik, maddi zararın önemli olmadığını belirterek, gözaltına alınan üç kişinin serbest bırakılmasının çok vahim bir durum olduğunu söyledi.

  Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise, belediye başkanına karşı herhangi bir silahlı saldırının söz konusu olmadığını belirterek, "Bazı kişiler, başkanın evine yakın bir meydanda kurusıkı tabancayla havaya ateş etmişler, daha sonra aynı kişiler başkana sataşmışlar. Başkanın kendisine, evine ve ailesine herhangi bir zarar gelmedi" dedi.

  Üç kişinin Belediye Başkanı Fahri Şevik’in daha önce iş sözü verip, işe almadığı kişiler olduğu iddia edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı