DİYARBAKIR HABERLERİ

AK Partili Adaylar Bismil’de

IHA
26.10.2015 - 12:05Son Güncelleme :

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ADAYI GALİP ENSARİOĞLU, HDP’NİN KENDİSİNE OY VERENLERE HİZMET ETMEDİĞİNİ VE ONLARI ÖLÜME SÜRÜKLEDİĞİNİ BELİRTEREK, EN ÇOK OY ALDIKLARI YERLERDE HALKA ZULÜM ETTİKLERİNİ İFADE ETTİ.

IHA

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, HDP’nin kendisine oy verenlere hizmet etmediğini ve onları ölüme sürüklediğini belirterek, en çok oy aldıkları yerlerde halka zulüm ettiklerini ifade etti.
AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Tahsin Arslan, Mehmet Fatih Kayhan ve Tahsin Arslan, seçim çalışmaları çerçevesinde Bismil ilçesine geldi. Burada esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren adaylar, daha sonra Altıok Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Ensarioğlu, HDP’nin kendisine oy verenlere hizmet etmediği gibi onları ölüme sürüklediğini belirtti. Bismil’in 7 Haziran seçimlerinin ardından çok önemli acılar yaşadığına ve adeta iç savaşan yaşandığı bir ortamın oluştuğuna dikkat çeken Ensarioğlu, “7 Haziran sonrası birileri kasıtlı olarak devletin barış sürecini bozduğunu söyledi. Anlamsız bir kavga başlatıldı. HDP nerede daha çok oy almış ise oralarda hendekler kazdı, yolları kapattı ve ekonomiyi altüst edilmek istedi. HDP bu millete hiçbir şey vermediği gibi Cizre’de, Silopi’de, Nusaybin’de, Bismil’de, Silvan’da ve Sur’da adeta onlara oy veren insanları cezalandırdı” dedi.
Türkiye’nin Suriye ve Irak gibi olmaması için ellerinden geleni yapacaklarına dikkat çeken Ensarioğlu, halkın 1 Kasım seçimlerinde gereken cevabı vereceğini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden AK Partili Adaylar Bismil’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Adaylar Bismil’de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı