Ege Haberleri

EGE

  Ak Parti'den ulaşım zammına tepki

  Hürriyet Haber
  14 Aralık 2014 - 01:10Son Güncelleme : 13 Aralık 2014 - 14:03

  İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, ESHOT, İZELMAN ve İZULAŞ'taki aksaklıklara değindi, ulaşıma yapılan zammı da eleştirdi.

  Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ESHOT ve İZULAŞ çalışanlarına haksız yere fazla mesai yaptırıldığını, bu kurumların personel çalıştırma politikalarının rantabl olmadığını söyleyen Bilal Doğan ulasımdakı aksaklıkları da eleştirdi.

  Doğan, "Yine ulaşımda parkur seferleri zamanında gerçekleşmemektedir. Dolayısıyla yolcular mağdur bir pozisyonda duraklarda daha fazla süre toplu taşıma araçlarını beklemektedirler. Kent trafiği tamamen kâbusa dönmüştür. Artık elinizi vicdanınıza koyun ve bu kente alternatif taşıt yolları yapın. ESHOT'un boş yere yollarda harcadığı akaryakıt sayenizde kamu zararı oluşturmaktadır" dedi.

  Toplu ulaşımda yılbaşından itibaren geçerli olacak zamları da eleştiren Doğan, "ESHOT'u başarısız bir şekilde yönetmenizin sorumlusu İzmirliler değildir. Zamcı politikanız haksızlıktır. Sizi bu zamları geri almaya davet ediyoruz. Gerçekleştirdiğiniz sözde cüzi zammı geri alın. Sizi Sosyal Belediyecilik yapmaya çağırıyoruz. Akaryakıt fiyatları düşmesine rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarında uyguladığı zammı geri çekmemiştir.
  Bu zammı neden geri çekmiyorsunuz? Cüzi yani sembolik zam artışı dediğiniz yüzde 1 veya 2'dir. Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği zam oranına baktığımızda ise yüzde 9 ile yüzde 12.5 oranında bir zam artışı görmekteyiz. Bu zam oranına sembolik denilemez. İzmirli hemşerilerimizin haklarının her zaman takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı