İZMİR HABERLERİ

Ak Parti'den, Başkan Akpınar'a eleştiri

DHA
07.04.2016 - 13:19 |Son Güncelleme :
DHA

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın iki yılını değerlendirdi, “Karşıyaka' nın iki yılı boşa geçti" dedi.

Büyük vaatlerle ve umutlarla Belediye Başkanı seçilen Akpınar'ın hayal kırıklığı yarattığını önesüren Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Mertoğlu, özellikle otopark, kentsel dönüşüm, stat konularında ve Karşıyaka Spor Kulübü hakkında yaptığı açıklamaların Karşıyaka'ya ne denli uzak olduğunu gösterdiğini bildirdi. Mertoğlu yazılı açıklamasında şu konuların altını çizdi,

“Otopark sorununu çözemediği gibi bu konuda en ufak bir çalışması dahi olmamıştır. Karşıyaka'da kaldırım işgalinin yanında yollar bile işgal edilir hale geldi. Başkan Akpınar'ın iki yıllık döneminde Karşıyaka'da otopark sorunu içinden çıkılamaz hal almıştır. Kentsel dönüşümü Karşıyaka'da gerçekleştirme iradesini ortaya koyamayan Akpınar, suçu kentsel dönüşüm yasasında bulmuştur. Başkan Akpınar, kentsel dönüşüm konusunda sadece seyirci kalmıştır. Çok başarısız olan başkan Akpınar'ın bir konuda hakkını teslim edelim, o da orkestrası. Başkan Akpınar, toplumun tüm kesimini etkileyen, sorunları çözmese de küçük bir kesimi 35 konserle mutlu edebilmiştir. Sürekli şeffaf belediyecilik demesine rağmen Başkan Akpınar, denetimden kaçmış, hiçbir harcamasını ortaya koyamamış, denetim komisyonuna başka partiden üye sokmamıştır. Her alanda iki yıllık dönemde başarısız olduğu belli olan Başkan Akpınar, bu durumu gördüğünden, şov ve gösterişe yönelmiştir. Başkan Akpınar şehir merkezinde stad olamayacağını söylemeye başladı. Oysaki, birçok gelişmiş Avrupa ülkesinde statlar şehir merkezindedir. Karşıyaka'nın kurtuluşu olacak bu stat, ne yazık ki belediye tarafından engellenmektedir. Başkan Akpınar, Karşıyaka Kulübü'ne her zaman uzak kaldı, bu zor günlerde hiç yardımcı olmadı. Karşıyaka'yı kültür, turizm, spor ve sanatta marka kent yapma vizyonu yalnızca başkan Akpınar'ın söyleminde ve vizyonunda kaldı, bunun hiçbiri gerçekleşmedi."

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ak Parti'den, Başkan Akpınar'a eleştiri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ak Parti'den, Başkan Akpınar'a eleştiri haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:42
 • Güneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı