ZONGULDAK HABERLERİ

AK Parti Zonguldak Milletvekillerinden Heyelan Bölgesine Ziyaret

IHA
06.08.2015 - 12:59Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ HEYELAN BÖLGESİNDE İNCELEME YAPTI

IHA

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Özbakır ve Çaturoğlu Devrek’te meydana gelen heyelan bölgesinde çeşitli incelemelerde bulundu
Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’ın Devrek ilçesinde meydana gelen ve tehlike arz eden konutların ve yer kaymalarının gün geçtikçe arttığı heyelan bölgesine gelen AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu bölgeye gelerek alanda çeşitli inceleme ve gözlemlerde bulundular. İlk olarak Devrek Kaymakamı Yakup Güney’i makamında ziyaret eden milletvekilleri burada Kaymakam Güney ve Zonguldak AFAD Müdürü Ahmet Güngör’den son durum hakkında bilgiler aldılar.
Daha sonra heyelan bölgesine giden ve buradaki çalışmaları yerinde inceleyen milletvekilleri bölgedeki yürütülen çalışmaları yakından gözlemledi. Heyelan bölgesine yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ”Bayram sabahı ilçemizde meydana gelen ve akabinde bakanımızla birlikte hemen bölgeye gelerek heyelan bölgesinde ilk incelemelerimizi gerçekleştirmiştik. Şimdi ise tekrar Kaymakamımız Yakup Güney, Belediye Başkanımız Mustafa Semerci ve AFAD Müdürü Ahmet Güngör buradayız son durumu yerinde incelemek ve yapılan çalışmaları görmek üzere bölgedeyiz. Vatandaşlarımız hiç endişeye kapılmasınlar. Devletimiz her şeyin üstesinden gelecek kadar büyüktür. Şu anda burada üç aşamalı bir çalışma yürütülmektedir. Devlet Su İşleri, kara yolları ve BEÜ yetkilileri de bir Japon firması ile ortak çalışma içerisindedirler. Çalışmalar hızla devam etmektedir. Tedbir amaçlı olarak özellikle heyelan bölgesine yakın olan evler boşaltılıyor. Şimdiye kadar hiçbir vatandaşımız mağdur kalmamıştır. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve AFAD sürekli buradalar. İnşallah en kısa sürede çalışmalar sona erecek ve bundan sonra ne yapılması gerekiyorsa uzmanların vereceği bilgiler doğrultusunda hareket edilecek” diye konuştu.
Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ise,”Heyelan başladığından bu güne aralıksız devam etmektedir. Bizler belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Şu an bölgeden görev yapan güvenlik güçlerimiz için ve olası tekrar konut boşaltma durumunda ciddi anlamda prefabrike konuta ihtiyacımız olacak. Amacımız belediye olarak vatandaşlarımıza sıkıntıya düşürmeden kendilerine yardımcı olamaya çalışıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden AK Parti Zonguldak Milletvekillerinden Heyelan Bölgesine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Zonguldak Milletvekillerinden Heyelan Bölgesine Ziyaret haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı