MANİSA HABERLERİ

AK Parti Yunusemre İlçe Kongresi

AA / Ramazan Ercan
07.12.2014 - 19:58Son Güncelleme :

- Başbakan Yardımcısı Arınç (2): - "Seçimlerde ittifak yapmaya hazırlanan partiler var. Sırf 'bu hükümet gitsin', sırf 'AK Parti iktidarından kurtulalım' diye şimdi tezgahlanmaya çalışılan şey CHP ile HDP'nin beraber seçimlere girmesidir" - "Allah'ın izniyle kıyamet kopmazsa, hilekarlık olmazsa, fitne, fesat olmazsa, biz de yanlış işler yapmazsak, sözün eri olursak, milletle yan yana durmaktan uzaklaşmazsak, bizim içimizde de kötülükler çoğalmaya başlamazsa biz daha varız arkadaşlar. Daha çok yıllar Türkiye'nin iktidarında varız" - "Biz gitmeyelim, biz gidersek inanın 3 günde bunlar ülkeyi berbat ederler. Bunların hayatında devlet idaresi yok, dış politika yok, bütçe yok, yatırım yok, parayı yönlendirmek yok barajlar yapmak yok"

YEREL HABERLER MANİSA

AA / Ramazan Ercan

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Seçimlerde ittifak yapmaya hazırlanan partiler var. Sırf 'Bu hükümet gitsin', sırf 'AK Parti iktidarından kurtulalım' diye şimdi tezgahlanmaya çalışılan şey CHP ile HDP'nin beraber seçimlere girmesidir" dedi.

Arınç, Manisa Fuar Merkezi'nde yapılan AK Parti Yunus Emre İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanmayı çok istediklerini ancak seçimlerde bunun kısmet olmadığını belirterek ikisi merkezde, 9 önemli ilçede AK Parti'nin seçimi kazandığını, gelecek seçimlerde Büyükşehiri de kazanacaklarını belirtti.

"Merkep ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" atasözünü anımsatan Arınç, kongrenin yapıldığı fuar merkezinin AK Partili Bülent Kar'ın belediye başkanlığı döneminde yapıldığını, 6 seneden beri belediye yönetiminin kente bir kongre merkezi, konferans salonu kazandıramadığını dile getirdi.

AK Parti'nin 12 yıldır iktidarda bulunduğu ve çok güzel şeyler yaptığını, bazı kişilerin zaman zaman "Siz ne yaptınız ki" diyebileceğini ifade eden Arınç, böyle durumla karşılaşınca şaşırdığını belirtti. AK Parti iktidarında yapılan bazı hizmetleri anlatan Arınç, "Ulaşım adına, sağlık adına, eğitim adına ne varsa bizim hükümetimiz döneminde oldu. Baraj, gölet, sulama adına 12 yılda 9,5 katrilyonluk yatırım ne varsa bizim dönemimizde oldu" dedi.

Manisa Medya TV'nin bütün dünyaya yayın yapan bir televizyon kanalı olduğunu, fırsat buldukça bu kanalı açtığını anlatan Arınç, "Güzel haberler, güzel yorumlar hele müziğinizi çok beğendim. Sesi güçlü bir hanım uzun hava okudu fakat bir eksiğiniz var telefon numarası vermiyorsunuz. Telefon açıp istekte bulunayım dedim, altında telefon yok bu da bir eksiklik" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin kongreler döneminde olduğunu, CHP'nin seçim öncesinde "kavga dövüş istemediği" için kongre yapmaktan vazgeçtiğini, MHP'nin kongrelere başlayacağını duyduklarını anlatan Arınç, ocak ayı sonunda il kongrelerinin de biteceğini, ondan sonra haziran ayında milletin önüne çıkacaklarını söyledi.

"Bir mani olmaz ise 7 Haziran'da seçimler olacak, bu seçimlerin de yeni bir AK Parti iktidarı getirecek" ifadesini kullanan Arınç, 12 yıl başbakanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğunu, Erdoğan kadar bilgili, çalışkan, halk sevgisi olan biri olan Başbakan Davutoğlu'yla da başarılı olacaklarını kaydetti.

AK Parti'nin bugüne kadar en uzun süreli hükümet olduğunu, Adalet Partisi ve Anavatan Partisi'nin 2 dönem iktidar olduğunu, CHP'nin başa hiç gelemediğini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Böylesine bir istikrarlı dönem gelmemiştir. Biz her seçimde yukarıya doğru giden bir grafikle yeniden iktidar oluyoruz. Bu birilerinin işine gelmiyor. 'Bu hükümetler artık bitsin, AK Parti dönemi sona ersin, AK Parti'den illallah' diyenler var. Yüzde 50 oy alıyoruz. Geriye kalan yüzde 50 oy vermese bile yapılan hizmetleri görüyor, takdir ediyor ve bunlardan istifade ediyor. Bütün anketler önümüze geliyor. 'Bu hükümetin en çok hangi icraatından memnunsunuz?' Yüzde 70'in üzerinde sağlık var, yüzde 70'e yakın ulaştırma, yüzde 70'e yakın barajlar, göletler, enerji gibi diğer konular var. Halbuki yüzde 50 alıyoruz. Geriye kalan halk karşı karşıya kaldığı hizmetlerden dolayı memnuniyetini ifade ediyor. Bu şu demektir, bizim potansiyel oyumuz yüzde 60'lara yakındır en azından. Madem ki böyle bir istikrar var ve AK Parti daha 20 yıl, çünkü hedeflerimiz büyük bizim. Hedeflerimiz bu fuar merkezlerinin duvarlarıyla sınırlı değil. Şimdilik 2023, Cumhuriyetin 100. yılı. Ondan sonra 2053, İstanbul'un fethinin şu kadar yıl sonrası. Daha sonrası 2071 Malazgirt'in 1000. yılı. Parti dediğin, iktidar dediğin böyle olur.

Allah'ın izniyle kıyamet kopmazsa, hilekarlık olmazsa, fitne, fesat olmazsa, biz de yanlış işler yapmazsak, sözün eri olursak, milletle yan yana durmaktan uzaklaşmazsak, bizim içimizde de kötülükler çoğalmaya başlamazsa biz daha varız arkadaşlar. Daha çok yıllar Türkiye'nin iktidarında varız. Herkes hesabını ona göre yapsın. 'İyi de kardeşim her gün de kaymaklı baklava olmaz ki, birazda yüzünüz eskidi, değişseniz iyi olacak' diyenler olabilir. Sen hizmete bak, bu kaymaklı baklavaya benzemez. Her zaman söylüyorum. Eshab-ı Keyf gibi olsak, uykuya dalsak, 'bunlar gitti yerine başka hükümet kuralım' deseler, kiminle kuracaklar Allah aşkına. Hangi parti yan yana gelecek de hükümet kuracak, bizim yaptığımızın binde birini hangisi yapabilecek. Nereden para bulacak, ülkeyi nasıl yönetecek. Allah korusun şöyle bir uyanıyorum kan, ter içerisinde 'rüyaymış' diyorum, seviniyorum. Biz gitmeyelim, biz gidersek inanın 3 günde bunlar ülkeyi berbat ederler. Bunların hayatında devlet idaresi yok, dış politika yok, bütçe yok, yatırım yok, parayı yönlendirmek yok barajlar yapmak yok."

Gördes Barajı'nın Manisa'nın 50-60 yıllık rüyası olduğunu, AK Parti iktidara geldiği zaman buranın 10'da birinin bile yapılmadığını anlatan Arınç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Burayı yapacağım" dediğini ve barajın 232 trilyona yapıldığını anlattı.

"Biz söylediklerimizi yaptık, vaat edip de yapmadığımız hiçbir şey yok, iktidar dediğin böyle olur" diyen Arınç, dünyanın birçok ülkesinin ekonomik kriz yaşarken Türkiye'nin büyümede yüzde 5'lerden aşağı düşmediğini, enflasyonun iyi rakamlarda olduğunu, işsizliğin yüzde 8,5-9'larda bulunduğunu ifade ederek şöyle dedi:

"(Bu Türkiye fazla oluyor. Bir de çözüm sürecinde başarılı olursa, terörü bitirirse Türkiye'yi tutamayız) diyorlar. Onların sıkıntısı var. İçimizde de bir türlü büyüyememiş, güdük kalmış, yüzde 10-15'leri hedefleyen partiler var. 'Bize ne zaman sıra gelecek' diyorlar. Yürü anca gidersin. Senin hayatında büyük hedeflerin yok ki. 30 Mart seçimlerinden önce 50 yerde ilan ettim. Bak benim genel başkanım '2. parti olursa benim partim, genel başkanlığı bırakırım' diyor. Sen ne diyorsun? Kılıçdaroğlu'na 50 defa sordum, kendine yüzde 30 hedefi koyabiliyor musun? Bahçeli'ye 50 defa sordum, sen kendine yüzde 20'yi kendine hedef koyabiliyor musun? Koymadılar, koyamadılar. Bu hedefe ulaşamayacaklarını biliyorlardı. Ve nitekim birisi yüzde 26'larda öbürü yüzde 13-14'lerde kaldı. Ama bunlar hala 'ne yapsak ne etsek de bu Türkiye'yi iktidardan kurtarsak' diyorlar. İrili ufaklı başka partiler de var. Her şeyi yaptılar. 2005-2006'dan sonra bu partiyi kapatmak, içinden çökertmek için tuzaklar yapıldı. 2008'de kapatma davası açıldı. İçeriden satın aldıkları adamlar oldu, dışarı çıktılar karşımıza parti kurdular gene kar etmedi. Ondan sonra aramıza başka şeyler soktular ve Türkiye'de bir takım suikastleri tertipleyecek noktalara geldiler. 17 Aralık'lar onun öncesinde başka şeyler. '30 Mart'ı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini etkileyelim'... Hiçbirinde muvaffak olamadılar. Allah bizimle, millet bizimle beraber. Hak güneş gibi parladı ve üflemekle bunu söndüremediler. Şimdi inanın iç ve dışarıda birleşen odakların tek hedefi var 'AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak. O gitsin de Türkiye ne olursa olsun' diyorlar. Biz saf saf soruyoruz, 'Peki o gitsin kim gelecek, ne olacak, nasıl bir hükümet gelecek, ülkeyi nasıl yönetecek?'... 'Orası önemli değil, gitsin, ülke yansın yıkılsın umurumuzda değil' diyorlar."

İki partinin yan yana seçimlere giremeyeceğini ancak bir partinin oylarını başka bir partiye kiralayıp, ödünç verebildiğini vurgulayan Arınç, şöyle devam etti:

"Seçimlerde ittifak yapmaya hazırlanan partiler var. Ne yapmak istiyorlar? 'Sırf hükümet gitsin, sırf AK Parti iktidarından kurtulalım' diye tezgahlanmaya çalışılan şey CHP ile HDP'nin beraber seçimlere girmesidir. HDP'den bahsediyorum. Şu 6-7 Ekim olaylarında Türkiye'ye kan kusturan, 40'dan fazla insanımızın hayatına mal olan, ırkçı söylemleriyle, şiddetle, terörle, millete baskıyla oy toplamaya çalışan bir partinin CHP ile seçimlere beraber girebileceğinden bahsediliyor. Bu CHP'nin tercihidir. Böyle bir şey olursa gerçek yüzünü de göstermiş olur. Başka bir şey daha var. CHP'nin HDP'yle seçimlere girmesi matematik kurallarına aykırıdır. İki ile ikiyi toplarsan 4 eder de CHP'nin kendi seçmeninden yüzde kaçı bu beraberliği gördükten sonra oy vermez onu da hesaplamaları lazım. Veya HDP'nin içinden kaç kişinin CHP ile ortaklığa bakarak buna dikkat etmesi gerekir. İyi ama belediye seçimlerinde CHP ile MHP çok güzel alışverişte bulundular. CHP'nin oyları MHP'ye gitti. CHP'li bir aday 'Biz asıl seçimleri 2014'de değil 2009'da kaybettik' diyor. Oyları kiraya vermeye başlarsanız arkası gelmez. MHP'ye destek olacağım diyerek CHP özellikle Turgutlu'da merkezde ve başka ilçelerde öylesine oy geçişi sağladı ki MHP belediyeleri aldı, CHP sıfır çekti. 17-18 ilçe içerisinde bir tek CHP'li belediye var mı? Yok, kazanamadılar. 3 milletvekili olan bir parti Kılıçdaroğlu başka yerlere gitmez buraya 3 defa geldi ama bir tek belediye kazanamadı. CHP, CHP adayını, MHP, MHP adayını yüzde 100 mutlaka destekler, bu bir kuraldır. Bunun istisnası topluca geçmekle olmaz. Ördeklerden bir filo, bir de kazdan amiral tıkır, tıkır, tıkır oylar gidiyor böyle olmaz. Bir tane adam derki 'Benim vicdanım elvermedi'. Bireysel tercihini kullanabilir. Ama sen hiçbir belediyeyi kazanamayacak kadar hurra başka bir partinin arkasından gidersen o zaman senin varlığın tartışılır."

Merhum eski başbakanlardan Necmettin Erbakan ile siyaset yaptığını, Erbakan'ın kendisine bağlı insanların başka partiye oy kullanmasını istemediğini anlatan Arınç, bazen kendisine seçimi kazanamayacakları yerde başka adayı destekleyip desteklemeyeceklerini sorduklarında, "İki kişi bile olsa biriniz aday olacak öbürünüz ona oy verecek" dediğini ifade etti.

Arınç, Haziran'daki genel seçimlerin önemine vurgu yaparak, "Bu seçimler AK Parti'nin bundan sonra da devam edip etmeyeceğini göstereceği için elinde ne kadar şeytanlık varsa, elinde ne kadar imkan varsa dışımızdaki partiler bunu yapacaktır, haberiniz olsun. Onun için daha çok birlikte olacağız, daha çok çalışacak gayret edeceğiz" dedi.

(Sürecek)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Yunusemre İlçe Kongresi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı