MANİSA HABERLERİ

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı Kongresi

AA / Ufuk Kırabalı
07.12.2014 - 16:43Son Güncelleme :

- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Türkiye’de bir ekonomik istikrar varsa bu tamamen siyasi istikrara bağlı. Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile muazzam bir gelişme muazzam bir dönüşüm başladı ve hakikaten 12 yılda destanlar yazıldı" - "Bazen konuşuyorlar, 'işte şöyle böyle' diye ama biz onların cemaziyelerini de biliriz. CHP'nin cemaziyelerini en iyi bilen biziz. İSKİ soygunu, DSİ soygunu, ilaç soygunu ama bunlar kalktı" - "(Kılıçdaroğlu) Geçenlerde kalkmış diyor ki, 'bize bir 4 yıl müsaade edin, ne yapacağımızı size gösteririz'. Tamam da biz senin ne yapacağını biliyoruz. Milleti saf mı sanıyorsun. Bu millet feraset sahibi, bu millet asil bir millet ve sizlere iktidar yüzü göstermeyecek"

AA / Ufuk Kırabalı

MANİSA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de son 12 yılda siyasi istikrar sayesinde sağlanan ekonomik istikrarla önemli ilerleme kaydedildiğini belirterek, "Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile muazzam bir gelişme muazzam bir dönüşüm başladı ve hakikaten 12 yılda destanlar yazıldı" dedi.

Eroğlu, Başbakan Yardımcısı Arınç ile Manisa Fuar Merkezi’nde katıldığı AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 12 yılda kalkınmada çok önemli ilerleme kaydettiğini ifade etti.

Kalkınmanın temelinde ekonomik istikrarın yattığını, bunun da siyasi istikrar sayesinde gerçekleştiğini dile getiren Eroğlu, şunları söyledi:

"Türkiye’de bir ekonomik istikrar varsa bu tamamen siyasi istikrara bağlı. Geçmişte de hükümetler vardı ama hükümetlerin ömrü 18 aydı ortalama. 18 ayda bir bakan acaba bakanlığın hangi kapısından girip hangi kapasından çıkacağını öğrenebilir mi? Büyük yatırımları düşünebilir mi? AK Parti’nin farkı bu. Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile muazzam bir gelişme muazzam bir dönüşüm başladı ve hakikaten 12 yılda destanlar yazıldı."

-"Güzelliğe çok çabuk alışılıyor"

Eroğlu, insanoğlunun tabiatı gereği güzelliğe çok çabuk alıştığını, geçmişte yaşanan sıkıntıları da çok çabuk unuttuğunu belirterek şöyle devam etti:

"Atalarımız 'hafıza-i beşer nisyan ile malul' demiş. Biz tabi paradan 6 sıfır attık unuttuk, IMF memuru gelip geçmiş hükümetlere talimat verip 'şunu söyle bunu böyle yapacaksınız' diyerek hatta devlet başkanı gelip hükümete talimat verdiği günleri unuttunuz değil mi? Allah’a şükür o günler geride kaldı. 23,5 milyar dolar IMF’e borcumuzu ödediğimiz gibi şu anda 70 cente muhtaç olan Türkiye yerine IMF’e 5 milyar dolar borç verecek, güçlü, istikrarlı bir Türkiye var. Küresel güç Türkiye var. Allah’a ne kadar şükretsek azdır."

-"Biz onların cemaziyelerini biliriz"

Hükümetin hayata geçirdiği yatırımlara muhalefetin hayallerinin bile yetmeyeceğini dile getiren Eroğlu, geçmiş dönemde bütçenin yüzde 86’sının faiz ödemelerine gittiğine işaret etti.

Eroğlu, AK Parti'nin faize ve boşa harcanan kaynakları millete hizmet olarak geri ödeyen bir iktidar olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bazen konuşuyorlar, 'işte şöyle böyle' diye ama biz onların cemaziyelerini de biliriz. CHP'nin cemaziyelerini en iyi bilen biziz. İSKİ soygunu, DSİ soygunu, ilaç soygunu ama bunlar kalktı. Geçmişte 2003 yılında aldığınız bir antibiyotik ilacını kaça alıyordunuz, şimdi kaç liraya indi? Ben size söyleyeyim, 2002 yılında çocuklar için aldığım bir antibiyotik vardı 63 milyondu, geçenlerde yine aynı ilaç lazım oldu 9 lira. Bu para nereye gidiyordu? İşte muhalefetteki Kılıçdaroğlu'nun evvela bunun hesabını vermesi gerekiyor diye düşünüyorum. Evvela bunun hesabını ver. (Kılıçdaroğlu) Geçenlerde kalkmış diyor ki, 'bize bir 4 yıl müsaade edin, ne yapacağımızı size gösteririz'. Tamam da biz senin ne yapacağını biliyoruz. Milleti saf mı sanıyorsun. Bu millet feraset sahibi, bu millet asil bir millet ve sizlere iktidar yüzü göstermeyecek."

Eroğlu, hükümetin ve bakanlığının Manisa'ya yaptığı yatırımlardan örnekler vererek, 12 yıllık sürede hükümetin toplam yatırım tutarının 9,5 milyar lirayı, bakanlığının da 775,5 milyon lirayı bulduğunu bildirdi.

-"2015 seçimleri tarihin en önemli seçimleri olacak"

İlçe teşkilatından 2015 yılında yapılacak milletvekilli genel seçimlerine en iyi şekilde hazırlanmalarını isteyen Eroğlu, şunları söyledi:

"2015 seçimleri, bu milletin tarihinde önemli dönüm noktasıdır. Lütfen bu seçimler için hazırlıklarımızı yapalım. Bu bizim için büyük bir mesuliyet. 2015 seçimleri Türkiye tarihinde en önemli seçimler olacak. Onlar, özellikle muhalefet ve paralel yapı bununla ilgili çalışmalar yapıyor ama Allah'ın izniyle aziz milletimiz, Manisalılar, Yunusemre, bunların heveslerini kursağında bırakır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manisa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manisa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı Kongresi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı