YOZGAT HABERLERİ

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Osman Güneş’in Açıklaması

IHA
25.02.2015 - 16:40Son Güncelleme :

ESKİ İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI OSMAN GÜNEŞ AK PARTİ'DEN YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIN AÇIKLADI

IHA

AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı ve Eski İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, 40 yılı aşkın bir süredir devletin çeşitli kademelerinde kamu hizmeti ifa ettiğini belirterek,”Görevlerimin sonunda edindiğim tecrübelerimi birikimlerimi, memleketim Yozgat’a hizmete çevirebilme düşüncesiyle AK Partimizden milletvekili aday adaylığına başvurdum” dedi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Osman Güneş AK Parti il başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İl Başkanı Harun Lekesiz, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Basın toplantısında konuşan AK Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz, Haziranda gerçekleştirecek seçimlerin Türkiye’nin kaderini yakından etkileyecek ve ilgilendiren bir seçim olacağını belirterek, “AK Parti olarak 12 -13 yıllık iktidarımızı boyunca yaptığımız hizmetler sadece bir başlangıç mesafesindedir. Asıl bundan sonra gerçekleştirmeyi vaat ettiğimiz Yeni Türkiye, Yeni Türkiye kavramının içinin doldurulması süreci olacaktır. Biz bu zamana kadar bu inşaatın sadece su basmanını çıktık. Bu sadece bir temel atmaydı. İnşallah 7 Hazirandan sonra bu su basının üzerine Türk milletinin hak ettiği şekliyle yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Yeni Türkiye içeride milletimizin insanlarımızın daha müreffeh ortamlarda yaşadığı, daha barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı bir ortam olacaktır. Bununla beraber ulusular arasın arenada daha saygın, daha itibarlı bir Türkiye olacak. Bu kutlu mücadelede, bende varım diyen, bende bu mücadelede bir şeyler yapmalıyım, benimde burada bir katkım olmalı diyen değerli büyüklerimiz ve kardeşlerimiz partimizden aday adaylık müracaatların yaptılar. Değerli bakanımız Osman Güneş bey’in aday adaylığını paylaşıyorum” dedi.
Daha sonra açıklama yapan AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Güneş, 40 yılı aşkın bir süredir devletin çeşitli kademelerinde kamu hizmeti ifa ettikten sonra hizmetlerine siyasi kulvarda, AK Parti’de devam edebilmek için kamu görevime son verip bu kutlu yola başvurduğunu belirterek, hem bu aday adaylığı sürecinin hem de özellikle 7 Haziranda yapılacak olan seçimlerin, memleketimize, milletimize hem Yozgat’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
40 yıllık görevinin sonunda edindiği tecrübeleri, birikimlerini, memleketi Yozgat’a hizmete çevirebilme hususunda bir fırsat olarak değerlendirmek istediğini ifade eden Güneş, “ Memleketime daha yakından hizmetler verebilirmiyim düşüncesiyle AK Partimizden milletvekili aday adaylığına başvurdum. Bu sürecin hepimiz için hayırlı olmasını hayırla sonuçlanmasını Cenabı Hak’tan temenni ediyorum. Bizde bürokratik görevler ifa edilirken doğal olarak bir takım bir tecrübeler ediniyoruz. Bu uzunca süren görevlerim esnasında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi de memleketim için hizmete çevirmek istiyorum. Biz artık bu sürecin sonunda hizmetlerin nasıl planlandığını, programlandığını, nasıl önceliklerin sıralandığını, hangi hizmet için hangi kapının çalınması gerektiğini öğrendik. Ben bu birikimimi bu tecrübemi, eğer cenabı Hak nasip ederse, eğer milletimiz teveccüh ederse, büyüklerimiz takdir buyurursa milletimiz için ilimiz için değerlendirmeye karar verdim ve böyle bir niyetle de yola çıktım” dedi.
Son 13 yıldır ülke genelinde uyguladığı projelerle, büyük hizmetlerle Türkiye’ye çağ atlatan, uluslar arası camianın saygın ve etkin bir aktörü haline getiren AK Parti saflarında biri nefer olarak gayret etmek çalışmak ve bu hizmetlerin peşinde koşmak üzere yola çıktığını vurgulayan Güneş, “ 2023 vizyonu doğrultusunda güçlü yeni güçlü Türkiye’nin inşası için ülkemize, milletimize, Yozgat’ımıza daha fazla hizmet verebilmek için ve bir de hep birlikte Yeni Türkiye için bismillah deyip yola çıkıyoruz. Allah bu yolculuğumuz hayırlı etsin, evvela bütün ülkemize, milletimize dirlik versin, düzenlik versin Allah istikrarımızı bozdurmasın. Milletimiz kazansın AK Partimiz kazansın, biz bu yolda bir nefer olarak gayret etmeye, emek vermeye her zaman hazırız. Şu günlerde parti teşkilatlarımız dolup taşıyor milletimiz teveccüh gösteriyor. Çok değerli aday adaylarımız var, hepsi bu memleketin evladı. Bütün bunlar AK Partimizin zenginliğini gösteriyor, milletimizin teveccühünü gösteriyor. Bu teveccüh başta tabi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın başbakanımıza, AK Parti iktidarımıza ve AK Partimizedir. İnşallah bu teveccüh bu takdir ilelebet devam etsin. Daha çok yapacağımız hizmetler var. Çok kat edeceğimiz mesafe var. Allah’ın izni ile AK parti kadroları bu sorunların üstesinden gelmeye bu kat edilecek mesafeleri kat etmeye muktedirdir, hazırdır, bu konuda kararlıdır. Ben bu vesile ile diğer aday adaylarımıza da başarılar diliyorum. Allah hepsinin ve hepimizin yolunu açık etsin, Allah AK Parti’nin yolunu açık etsin. Hem aday adaylığı sürecinin hem de 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerin memleketimize milletimize, Yozgat’ımıza, partimize, hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Osman Güneş’in Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Yozgat Milletvekili Aday Adayı Osman Güneş’in Açıklaması haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:00
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı