ANKARA HABERLERİ

AK Parti yarışmasında Başkent’e iki ödül

Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Rıza ÖZEL
13.09.2017 - 16:27Son Güncelleme :

Altındağ ve Keçiören belediyeleri, AK Parti Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda sosyal projeler ve kent ekonomisine katkı kategorilerinde dereceye girerek ödüllendirildi. Başkanlar, Veysel Tiryaki ve Mustafa Ak ödüllerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Rıza ÖZEL

Altındağ ve Keçiören belediyeleri, AK Parti Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda sosyal projeler ve kent ekonomisine katkı kategorilerinde dereceye girerek ödüllendirildi. Başkanlar, Veysel Tiryaki ve Mustafa Ak ödüllerini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ATO Congresium’da gerçekleştirilen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda AK Parti Genel Merkezi’nin Yerel Yönetimler Proje Yarışması kapsamında dereceye giren belediyelere de ödülleri verildi. Keçiören Belediyesi’nin Gümüşdere Ihlamur Vadisi ile Altındağ Belediyesi’nin ‘Maddeye Değil Hayata Sarıl’ projesi kent ekonomisine katkı ve sosyal proje kategorilerinde ödül aldı.

AK Parti yarışmasında Başkent’e iki ödül

TÜRKİYE’YE KAZANDIRILAN TEMA VADİ

Keçiören Belediyesi’nin Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi, kent ekonomilerine katkı kategorisinda büyükşehir ilçe üçüncüsü oldu. Ödülü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan alan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “AK Parti belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinin yanı sıra belediyeciliği ile çığır açmıştır, örnektir. Bizler de fark yaratan, insana dokunan ve şehri insanıyla imar eden bir anlayışın uygulayıcısıyız. Bu ödülü Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden almak ayrı bir şeref. ‘Bir doğaya dönüşüm projesi’ olarak tanımladığımız Gümüşdere Ihlamur Vadisi Keçiören’e değil Ankara’ya ve Türkiye’ye kazandırılmış bir tema vadidir. Geçmişe saygı, geleceğe ve doğaya katkıdır. Eskiden insanların dinlenip, balık tuttuğu Gümüşdere’nin yeniden kendi kimliğine kavuşmasıdır. Herkesi vadimizi görmeye bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti yarışmasında Başkent’e iki ödül

50 KİŞİYİ BAĞIMLILIKTAN KURTARDI

Altındağ Belediyesi’nin ilçede yaşayan madde bağımlılarının tedavisi, rehabilitasyonu ve topluma kazandırılmasını amaçlayan ‘Maddeye Değil Hayata Sarıl’ projesi de sosyal sorumluluk kategorisinde 845 belediye arasından ikinci oldu. Ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, özellikle büyük şehirlerde uyuşturucu kullanım yaşının ilkokula kadar gerilediğini ve ailelerden bu konuda sürekli şikayet aldıklarını belirterek gelen talep ve şikayetlerin üst düzeye ulaşması nedeni ile bu konuya kayıtsız kalamadıklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödül almanın ayrı bir gurur olduğunu kaydeden Başkan Tiryaki, “İlk etapta 75 kişiden 50’si maddeden kurtarıldı. Şu anda projenin 2. etabı sürüyor. 2. etapta 53 madde bağımlısının tedavisi devam ediyor. Madde bağımlıları ve aileleri ile yakından ilgileniyoruz. Belediye bünyesinde bir birim kurduk. Bu birim hem madde bağımlılıları hem de aileleri ile sürekli kontak içinde. Bu kişileri aynı zamanda sosyal açıdan da rehabilite ediyoruz. Onları sinemaya, tiyatroya, pikniğe götürüyoruz. Farklı etkinliklerde bir araya geliyoruz. Meslek edindirme kurslarına götürüyoruz. İş bulmaları için yardımcı oluyoruz. Eşleri ve aileleri ile ilişkilerinin düzelmesi için aracılık ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AK Parti yarışmasında Başkent’e iki ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2017 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti yarışmasında Başkent’e iki ödül haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:26
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:23
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı