VAN HABERLERİ

AK Parti Van 23. Dönem Milletvekili Dinçer, 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

IHA
08.09.2015 - 14:26Son Güncelleme :

23 DÖNEM AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ İKRAM DİNÇER AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

IHA

AK Parti Van 23. Dönem Milletvekili İkram Dinçer, 26. Dönem Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Aday adaylığı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Dinçer, "Halkımıza ve şehrimize hizmetin en önemli yolunun siyasi mücadeleden geçtiğine inandığım için 30 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyim. 1980’li yıllarda Refah Partisi’nde başlayan 30 yıllık aktif siyasi mücadelemde, millete hizmet davasının il ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinden il ve ilçe başkanlıklarına kadar her kademede görevler üstlendim. Refah Partisi 28 Şubat’ın zulüm günlerinde kapatılınca kurulan Fazilet Partisi’nin 2000 yılında yapılan kongresinde Van il başkanı olarak katıldım. Bu tarihi kongrede Türkiye geneli teşkilatlar içinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hareketin yanında yer alan 12 il başkanından biri oldum. Söz konusu tarihi kongreden sonra AK Parti’mizin kuruluş çalışma ve toplantılarında yer aldım. Van teşkilatının kurucu heyeti olarak AK Parti’mizin Van teşkilatımızı oluşturduk. 2007 yılında ise partimizin ve Van halkımızın takdiriyle milletvekilliği sorumluluğunu üstlendim. 2011 yılından beri de teşkilatımızın bir üyesi olarak partimizin çalışmalarına destek vermeye devam ediyorum" dedi.
Bütün bu sürede AK Partili olsun olmasın, sorunu olan her hemşerilerinin sorunlarını çözmeye çalıştığını ifade eden Dinçer, "23. dönemde görev yapan değerli milletvekili arkadaşlarımla Van’a birçok büyük hizmetin gelmesi yönünde yoğun şekilde çalıştık ve Van önemli ekonomik ve sosyal kazanımlar elde etti. Bu kardeşinizi şahsen tanıyan değerli hemşerilerim de yakinen bilir ki, Van’da sadece partimize oy veren hemşerilerime değil, oy vermeyen hemşerilerimize de saygıda sevgide asla kusur etmemeye çalıştım. Hepsini aziz ve saygıdeğer gördüm. İnsanların siyasi fikir ve anlayışlarının farklı farklı olmasını ne kadar tabii görüyorsam, bu farklılıklara rağmen birbirimize saygıda kusur etmemeyi de siyasetin en temel şartı olarak görüyorum. Bu karşılıklı saygının Vanımızın siyasi kültürüne yerleşebilmesi için her şeyden önce şahsım olarak bunu kendi üslubuma, davranışlarıma, ilişkilerime yansıtmaya çalıştım, çalışıyorum. Kuruluş sürecinin de bir parçası olmaktan her zaman şeref duyduğum AK Partimiz, Cumhuriyet tarihinin en yerli, en reformcu, en fazla ezber bozan siyasi hareketidir. Halkın bağrından doğmuş bir hareket olarak, halka tepeden bakanlara karşı dik bir duruşun temsilcisi olmuştur. İşte bu yüzden bugün sadece belli bir siyasi çizgiden insanlarımızı değil, her kesimden insanımızı şemsiyesi altına toplamayı başarmıştır. Van halkı da 2002 yılından itibaren seçimlerde AK Partiye sahip çıkarak bu büyük dönüşüme çok değerli bir katkı yapmıştır" şeklinde konuştu.
Dinçer, "Siyaset sahnesine insafla bakan her insan şu gerçeği teslim eder ki, 13 yıllık iktidarına rağmen AK Parti’mizin hala bir alternatifi yoktur. AK Parti Türkiye’nin biricik şansı olmaya devam ediyor. Başarısı da her kökenden her inançtan, her sınıftan insanıyla bu ülkenin başarısı olacaktır. Türkiye’nin bu kritik süreçte AK Partinin reformculuğuna, ezber bozuculuğuna ihtiyacı var. AK Parti iktidarı Türkiye için bir şans ama asıl Van ve bölgemiz için çok daha fazla büyük bir şans. Halkımızın da 7 Haziran’da verdiği mesajın teşkilatımızca alındığını görmenin rahatlığıyla, yeniden takdirinin de bu yönde olacağına yürekten inanıyorum.
Siyasi anlayışım milletvekilliği odaklı olmadı. Bir davaya inanmışlık üzerine kurulu. Milletvekilliğim öncesindeki 25 yıl boyunca siyasi zeminde bir nefer gibi çalışıyordum, son 4 yıldır da bir nefer gibi çalışmaya devam ettim, ediyorum. Bizim siyasi anlayışımızda vazifeden kaçılmaz. Gelinen noktada vazifeye talip olmanın, hem partimize hem de halkımıza inancımızın bir göstergesi olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Kasım milletvekili seçimlerinde Van milletvekilliğine aday adaylığımı açıklıyor, değerli teşkilat üyelerimizin ve halkımızın takdirine saygıyla sunuyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden AK Parti Van 23. Dönem Milletvekili Dinçer, 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Van 23. Dönem Milletvekili Dinçer, 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:29
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı