Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Parti yönetimi uyardı, Kuzu geri adım attı

  ANKARA
  26.12.2017 - 20:37 | Son Güncelleme:

  AK Parti yönetimi, sivillere yargı muafiyeti getiren düzenlemeye ilişkin tartışmalar üzerine, harekete geçti. Yönetim, düzenlemenin darbe girişiminin yaşandığı 15 - 16 Temmuz 2016 tarihlerini kapsadığına yönelik kurumsal görüşünü milletvekillerine iletti. Bu uyarının ilk etkisi, İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun tweet’ini değiştirmesiyle görüldü.

  Kuzu, “696 Sayılı KHK ile ‘Terör olaylarını önleyen sivillere yargı muafiyeti’ getirdik. İşin özeti şu: 15 Temmuz benzeri bir darbe veya terör saldırısı yeniden gerçekleşirse, bu ihanete müdahale edecek vatandaşlarımız kanuni olarak koruma altına alınacak” şeklindeki mesajını, “Son çıkan KHK’nın amacı ve kapsamı çok açık. Bu ülkede 15 Temmuz vahşetini yaşatanlara karşı direnen vatandaşlarımızın, demokrasiye sahip çıkmaları nedeniyle devletin yanlarında olduğunu göstermek. Bunu farklı yerlere çekmek iyi niyet değildir” diye değiştirdi.

  AK Parti yönetimi uyardı, Kuzu geri adım attı

  Kuzu, Hürriyet’e “İleriyi kapsar kapsamaz yerine tartışılması gereken düzenleme doğru mu eğri mi; biz doğru diyoruz. Zaten hukukta da yeri olan bir husus” dedi.

  AK Parti yönetimi uyardı, Kuzu geri adım attı

  Başbakan Yıldırımdan KHK açıklaması: Düzeltme yapılmayacak, dilinde sorun yokBaşbakan Yıldırım'dan KHK açıklaması: Düzeltme yapılmayacak, dilinde sorun yok

  Türkiye’de bundan sonra darbe olduğunda vatandaş tankın önüne yatmayacak mı'Türkiye’de bundan sonra darbe olduğunda vatandaş tankın önüne yatmayacak mı'

  AYM’ye KHK eleştirisiAYM’ye KHK eleştirisi

  Gül’e tepki: Üzülerek karşılıyorumGül’e tepki: Üzülerek karşılıyorum

  Adalet Bakanı: Kastedilen 15-16 Temmuz Suiistimal etmeyinAdalet Bakanı: Kastedilen 15-16 Temmuz Suiistimal etmeyin

  ‘15-16 Temmuz’u aşan uygulama olursa müsaade etmeyiz’‘15-16 Temmuz’u aşan uygulama olursa müsaade etmeyiz’

  MHP’li vekilden KHK tepkisiMHP’li vekilden KHK tepkisi

  696 tepkisi: ‘Anayasa’ya aykırı’696 tepkisi: ‘Anayasa’ya aykırı’

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı