İZMİR HABERLERİ

AK Parti Seferihisar ve Gaziemir kongreleri yapıldı

DHA
06.04.2018 - 18:24Son Güncelleme :
DHA

AK Parti İzmir'de, Gaziemir ve Seferihisar ilçe kongrelerini de tamamladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, partililerden 28 Nisan'da yapılacak olan il kongresine katılmalarını istedi. Şengül ayrıca kongrelerin ardından mahallelerde yeniden örgütleneceklerini de belirtti.

AK Parti Gaziemir'de Hüseyin Uzun'un yerine Nazmi Yılmaz'ı başkan adayı olarak gösterdi. Gaziemir 6. İlçe Kongresi'nde delegeler yeni yönetim için sandık başına gitti. Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye; İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Nükhet Hotar ve Necip Kalkan, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Kongrede konuşan Şengül, yapılacak olan il kongresine yüksek düzeyde katılım sağlanmasını istedi. Her gittiği ilçede gördüğü güzel şeylerin olduğunu vurgulayan Başkan Şengül, "Hala 2002'deki motivasyonuyla koşturan, çalışan dava arkadaşlarımız var. Belki hayal kırıklıkları yaşadılar, belki dışlandılar ama liderimize bağlılıktan asla vazgeçmediler. Partiden kovsalar bacadan girdiler, görev almasalar da canla başla çalıştılar" dedi. Teşkilatta çeşitli sıkıntıların yaşandığını söyleyen Şengül, şunları dile getirdi:

"Bazı partililer makam ve mevki beklentisiyle çalışıyor. Önemli makam ve mevkideki bazı partililer de dava arkadaşlarına vefasızlık yapıyor. Kongreler bittikten sonra mahalleleri gezeceğim. Önce bize bu davada yol arkadaşlığı yapanların gönlünü alacağız ki sonra bize oy vereceklerinkini alalım. Bütün yükü Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza bırakıp sosyal medyadan sahte mesajlarla birbirimizi kandırmayacağız. Kongreler bitince hemen mahallelerde yeniden örgütleneceğiz."

ÇAĞRI MERKEZİ KURACAKLAR

Teşkilatlardan, mahallelerde her hafta toplantılar yapmalarını isteyen Aydın Şengül, mahalle kurulu toplantılarından sonra sandık yönetimlerinin oluşturulacağını ifade etti. Şengül, her sandıkta 11-12 kişilik yönetim kurulu oluşturulacağını, seçime kadar bu kurullarla 4-5 defa toplantı yapılarak herkese ulaşılacağını,  il binasında oluşturulacak çağrı merkezi ile çalışmaların kontrol edileceğini anlattı. Şengül, şunları dile getirdi:

"Bu dava arkadaşlarımız belki süreç içerisinde birçok hayal kırıklığı yaşadılar, üzüldüler, parti kapısından içeri alınmadılar ama benim o dava arkadaşlarım liderlerine olan sevdalarından bu davadan vazgeçmedi. Kapıdan kovulsalar bacadan girdiler. Onlara görev verilmese de onlar canla başla yüreğini ortaya koydular. Takdir almak için makam mevki için koşturursanız, bilin ki hayal kırıklığına uğrayacaksınız. O takdiri alamayabilirsiniz, o makam mevkiye gelemeyebilirsiniz. 2002’den bu güne kadar alın teri dökmüş, evine geç gitmiş, kadın kollarımız, gençlik kollarımızdaki, ana kademedeki arkadaşlarımız koşturmuş, çabalamış, fakat bazen yönetim değişmiş, unutulmuşlar. Aslında onların da beklediği çok bir şey yok. Sadece hal ve hatırlarının sorulması."

AK Parti Seferihisar'da ise mevcut başkan Hamit Nişancı ile seçime gitti. Nişancı, delegelerin oyunu alarak yeniden göreve geldi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Seferihisar ve Gaziemir kongreleri yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı