ANTALYA HABERLERİ

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Antalya Bölge Toplantısı

AA / Mustafa Çiftçi
03 Ocak 2015 - 14:12Son Güncelleme : 03 Ocak 2015 - 14:12

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: - "Haziran 2015 seçimleri sadece içinde bulunduğumuz günlerin veya 1-2 senenin kritik bir dönüm noktası değil, Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimleridir" - "Başka partilere oy verdiği halde 'Türkiye'yi sadece AK Parti yönetebilir' diyen ama AK Parti'ye oy vermeyen, AK Parti'nin iktidar olmasını isteyen çok geniş bir kitle var"

AA / Mustafa Çiftçi

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Haziran 2015'te gerçekleşecek seçimin sadece içinde bulduğumuz günlerin değil, Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimleri olduğunu söyledi.

Partisince Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen Seçim İşleri Başkanlığı Antalya Bölge Toplantısı'na katılan Şentop, diğer partilerde olduğu gibi seçim için ayrı bir çalışma yapmadıklarını ifade etti.

Bütün çalışmalarının bir açıdan seçimlere yönelik, bir başka açıdan ise seçimleri dikkate almadan vazifelerini yapmak için tasarlandığını kaydeden Şentop, kendilerinin sadece genel seçimlere yönelik hazırlıklarını gözden geçireceklerini söyledi.

Gelecek seçimlerin en önemli seçim olduğunu vurgulayan Şentop, "Şimdiye kadar her seçimin kendine göre konjonktür olarak bir önemi vardı. O konjonktür değiştikten sonra seçim önemini nispeten kaybediyor fakat Haziran 2015 seçimleri sadece içinde bulunduğumuz günlerin veya 1-2 senenin kritik bir dönüm noktası değil, Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimleridir" dedi.

AK Parti ile Türkiye'nin muhalifi ve hasmı olan çevrelerin de 2015 seçimlerini önemli gördüğünü dile getiren Şentop, Mart 2014'de yapılan yerel seçimler öncesinde Türkiye tarihinde olmadığı kadar kirli propaganda yapıldığını belirtti.

Şentop şöyle konuştu:

"Türkiye'de bir araya gelmesi, birlikte hareket etmesi mümkün olmayanlar resmi veya gayri resmi olarak bir araya getirildi. İktidara gelmek için birlikte çalıştılar. İktidara gelmek, yerel yönetimlerde belediye başkanlıklarını elde etmek için değil, AK Parti'yi zayıflatmak için bir araya geldiler. 'Paralel yapı' diye ifade ettiğimiz paralel cunta irtibat halinde olduğu çevrelere 'bir yerde CHP güçlüyse CHP'yi, MHP güçlüyse MHP'yi, HDP veya BDP güçlüyse onu destekleyin' telkinlerinde bulundu. Nitekim Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde HDP ve BDP belediye başkan adaylarına oy verdiler. Bir siyasi görüşe sahip olabilirsiniz, CHP, MHP, HDP'li, AK Parti'li olursunuz. Siyasi görüşünüzü değiştirirsiniz. Bunlar anlaşılabilir şeyler ama herhangi bir siyasi görüşe bağlı değilken, siyasi görüşü desteklemezken sadece 'AK Parti kaybetsin' diye hangi parti olursa olsun onu destekleyelim şeklinde bir yıkım anlayışı Türkiye tarihinde kolay görülmüş bir hadise değil. Bunu sadece paralel cunta yapmadı. CHP, MHP de bunu yaptı."

Şentop, 2015 seçimlerinde daha çok çalışmaları gerektiğinin altını çizerek, "AK Parti faraza bu seçimde yeterli desteği ve yeterli sayıda milletvekilini elde edemezse iktidar, hükümet zayıf teşekkül ederse o zaman Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmiş olması büyük ölçüde bir zayıflık alametini ortaya çıkaracak. Cumhurbaşkanı anayasanın kendisine vermiş olduğu yetkileri kullanırken, hükümetin zayıflığı Cumhurbaşkanı'nı da biraz tereddütte sevk edecek" diye konuştu.

AK Parti'nin koltuk için çalışma yapan bir siyasi hareket olmadığını ifade eden Şentop, AK Parti'nin üye sayısının 9,5 milyonun üzerinde bulunduğunu, fiilen teşkilatlarda görev yapan üye sayısının ise 5 milyona yaklaştığını anlattı.

AK Parti'nin başından itibaren karınca gibi çalışan insanlardan oluştuğunu dile getiren Şentop, partilerinin aldığı oyun her zaman potansiyel oydan daha fazla olduğunu söyledi.

Anket çalışmalarında "Ülkeyi hangi parti yönetsin" sorusuna yüzde 60'lara varan oranda "AK Parti" cevabının alındığını kaydeden Şentop, "Başka partilere oy verdiği halde 'Türkiye'yi sadece AK Parti yönetebilir' diyen ama AK Parti'ye oy vermeyen, AK Parti'nin iktidar olmasını isteyen çok geniş bir kitle var" diye konuştu.

Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ise seçimlerin önemine değinerek, daha büyük başarılara imza atmak için çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Antalya Bölge Toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı