SAKARYA HABERLERİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu:

IHA
28.02.2015 - 17:32Son Güncelleme :

AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI RECEP HACIEYÜPOĞLU:

IHA

28 Şubat Postmodern darbesinin demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazıldığını belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep Hacıeyüpoğlu, “28 Şubat’ın yasakçı zihniyeti AK Parti ve AK Partililerin sağduyusu ve mücadele azmiyle son buldu” dedi.
AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Avukat Recep Hacıeyüpoğlu, 28 Şubat Postmodern Darbesinin yıldönümü vesilesiyle bir kez daha sorgulanması gerektiğine dikkat çekti. Süreci demokrasi tarihine yazılan kara bir leke olarak değerlendiren Hacıeyüpoğlu, on binlerce mağduru, ekonomiye verdiği zararları ve siyasi mühendislik olayları ile 28 Şubat’ın ortak hafızalardan asla silinemeyeceğinin altını çizdi.
Recep Hacıeyüpoğlu, “28 Şubat’a giden süreçteki olaylar silsilesinde askerden daha fazla işin ortak bir sivil ayağı bulunuyordu. Bürokraside, medyada, iş dünyasında çeşitli algı operasyonları yapıldı, korku senaryoları üretildi. Atılan manşetlere baktığımızda korku senaryolarını diri tutmak adına önemli bir mücadele verildiğini görüyoruz. Korkunun adı her zaman olduğu gibi irtica oldu. Demokrasiye balans ayarının tank ve tüfeklerle verileceği sanıldı. Türlü siyasi mühendisliklere tanık olduk. Etkisi bin yıl sürecek diye düşündüler. Ancak bekledikleri gibi olmadı” diye konuştu.
FATURA MİLLETE ÖDETİLDİ
28 Şubat’ın faturasının milletin sırtına yüklendiğine de vurgu yapan Hacıeyüpoğlu, “Akademisyenler, subaylar, yöneticiler fişlenerek görevlerinden uzaklaştırıldılar. Bazı öğrencilerin üniversite hayalleri başlamadan sona erdi. Katsayı başta olmak üzere türlü engellemelerle ülkemizin yakın tarihinde karanlık bir sayfa açıldı. 28 Şubat’ı unutmadık. Darbelerin kazananı olmadığı gibi kaybedeni her zaman millet olmuştur. Darbecileri milletimiz hiçbir zaman hayırla yad etmeyecektir” dedi.
AK Parti’nin kurulduğu ilk günden bu yana 28 Şubat’ın izlerini silmenin mücadelesini verdiğini de açıklamalarına ekleyen Recep Hacıeyüpoğlu, “Hamdolsun AK Parti 28 Şubat mağduriyetlerini ortadan kaldırmak adına her alanda önemli reformlar hayata geçirdi. Bireysel özgürlüklerin sınırlarını genişleten kararlı adımlar atıldı. 28 Şubat’ın yasakçı zihniyeti AK Parti ve AK Partililerin sağduyusu ve mücadele azmiyle son buldu” ifadelerini kullandı.
BİN YIL UNUTTURMAYACAĞIZ
Hacıeyüpoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “3 Kasım 2002’de ‘Herşey Türkiye İçin’ diyerek yola çıkan AK Parti, yeni Türkiye’ye giden yolda yükselen demokrasisi, güçlü ekonomisi, bölgesel ve küresel güç olma hedefi ile yoluna devam ediyor. Darbeciler 28 Şubat için bin yıl sürecek diyorlardı, bekledikleri gibi olmadı. Ancak AK Partililer olarak Türkiye’nin içine çekilmek istendiği o karanlık dönemleri bin yıl unutturmayacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Recep Hacıeyüpoğlu: haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı