SAKARYA HABERLERİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: “Yeni Türkiye’ye Yeni Oyuncular Gerekiyor”

IHA
26.02.2015 - 09:53Son Güncelleme :

AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KEMAL ÖZTÜRK: “YENİ TÜRKİYE’YE YENİ OYUNCULAR GEREKİYOR”

IHA

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: “Yeni bir Türkiye kuruluyor, Yeni Türkiye’ye yeni oyuncular gerekiyor, işte bunu düşünerek oy vermelisiniz” dedi.
AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Milletvekili Aday Adayı tanıtım toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 72 milletvekili aday adayı temayül yoklamasından önce gerçekleştirilen toplantı da konuşma yaptı. AK Parti Belediye Başkanları, İlçe Teşkilat Başkanları, Delegeler, milletvekili aday adayları ve partililerin katılımıyla gerçekleşen toplantı da aday adaylarına 3 dakikalık kısa bir konuşma hakkı tanındı.
Toplantıda bir konuşma yapan Anadolu Ajansı (AA) eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, “Bu kadar kısa bir sürede çok fazla bir şey anlatmak mümkün değil, size çok kısa bir hikaye anlatacağım. 2011 yılında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Danışmanıyken, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’ne atandım. Arkadaşlarım ile birlikte kendimize bir soru sorduk, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Cumhurbaşkanı’nın Orta Doğu’ya yönelik mesajlarını kim Arapçaya çevirip gönderiyor? Eğer Mısır’da ki bir gazete Başbakanımızın konuşmalarını basacak ise Arapçaya ihtiyacı var, kim çeviriyor. Arkadaşlar dediler ki Türkiye’den kimse çevirmiyor. Peki Mısırlılar çeviriyor mu, Mısırlılar da çevirmiyor. 400 yıl beraber yaşadığımız Arap kardeşlerimizin bizim ile olan diyaloğunu Batılı Ajanslar kuruyorlar. Bizim konuşmalarımızı Arapçaya çeviren, onların konuşmalarını da Türkçeye çeviren Batılı Ajanslardı. O zaman dedik ki bu utançtan kurtulmamız gerekiyor. Eğer Dünya’nın 17’nci büyük ekonomisi sizseniz ve Avrupa’nın 7’nci büyük ekonomisi sizseniz o Dünya çapında bir ajansa sahip olmanız gerekiyor. Dünya’nın 5’inci büyük ajansı olacağını ilan ettik. Bunu kararlaştırdığımız günden itibaren kimse bize inanmadı. Ama sadece bir avuç kavruk yüzlü Anadolu çocuğu bu hikaye ve ideale inandı. Tam bu sırada Mısır’da bir askeri darbe oldu biliyorsunuz, Mursi hükümeti devrildiğinde Kahire’den bir telefon aldık. Kahire meydanın da darbe yapan Mursi hükümetine destek veren 50 bin kişi var ama burada bir meydan var adı Rabia-tül Adeviyye meydanı, burada da demokrasiyi savunan, özgürlüğü savunan 100 bin kişi var ne olursunuz bunu dünyaya duyurun diye söylediler bize. Ve o gün Anadolu Ajansı, Rabia meydanından ilk canlı yayını Dünya’ya yaptı ve Dünya mazlumların sesini o gün duydu. Aynı şeyi Gazze’de yaptık, aynı şeyi Suriye’de yaptık. Şimdi tüm bunları Yeni Türkiye’nin hayali için yaptık, yeni bir Türkiye kuruluyor, Yeni Türkiye’ye yeni oyuncular gerekiyor, işte bunu düşünerek oy vermelisiniz. Yeni Türkiye’ye Sakarya’dan göndereceğiniz milletvekillerini buna göre seçmelisiniz. Bu sefer dostlarınızın, arkadaşlarınızın söylediklerine değil, Yeni Türkiye, Yeni Sakarya’yı, yeni hayalleri düşünerek oy vermelisiniz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: “Yeni Türkiye’ye Yeni Oyuncular Gerekiyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: “Yeni Türkiye’ye Yeni Oyuncular Gerekiyor” haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:28
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı