NİĞDE HABERLERİ

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu:

IHA
03.08.2015 - 13:49Son Güncelleme :

ak parti niğde milletvekili alpaslan kavaklıdoğlu

IHA

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, koalisyon çalışmalarına ilişkin olarak, "Taban Milliyetçi Hareket Partisi’ni istiyor" dedi.
AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde İl Genel Meclis toplantısı öncesinde gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı. Son günlerde artan terör saldırıları hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Kavaklıoğlu, kamu düzeninin bozmasına kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Kavaklıoğlu “Milli birlik ve beraberlik projesi olarak başlatılan, demokratikleşme süreci olarak devam eden ve çözüm süreci olarak bilinen bir süreç. Burada bu sürecin temel noktası terör örgütünün silahları bırakarak yurt dışına çekilmesi temel konu buydu. Bunun üzerine oturtulmuş bir faaliyetler zinciri söz konusuydu ama maalesef örgüt sözünü yerine getirmedi. Çözüm sürecini istismar ederek özellikle bununla ilgili siyasi partileri bu çözüm sürecini istismar ederek lehlerine kullandılar. Kamu düzenini sıkıntıya sokan uygulamalar bir atmosfer ortaya çıktı. Bizim burada kamu düzenini bozmasına kesinlikle müsaade etmememiz gerekiyor ve etmeyeceğiz. Burada temel hedef kamu düzenini sağlanmasıdır. Kamu düzeni demek sadece emniyet tedbirler, askeri tedbirler değil. Kamunun bir sistemi var bu sistemi bozmamak lazım kamunun bu sistem üzerinde daha rahat etmesi lazım. Biz bunu sağlayacağız” dedi.
"TABAN MHP İSTİYOR"
Koalisyon çalışmalarını da değerlendiren Kavaklıoğlu, şunları söyledi:
"Hükümet kurmak üzere sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu görevlendirildi. Daha önceki kurulan koalisyonlardan da ders alarak daha stratejik bütün partilerin hem parti tüzükleri hem bunların çalışmalarını seçim beyan nağmelerini ciddi olarak kalıcı ve ileriye dönük koalisyon kurmak üzere partimizle çalışma grupları oluşturuldu bu çalışma grupları siyasi partilerle konuşulmadan önce çalışmaya başladılar. Yani diğerleri ile ne gibi ortak taraflarımız var, neler gerçekleştirebiliriz ne yapmamız lazım, bu koalisyon kurulursa nasıl kalıcı olur ve Türkiye ye nasıl faydalı olur. Bunlar üzerine çalıştı arkadaşlarımız ve bu çalışmalar sonunda tekrar partilerle görüşme yapacak komisyonlar oluşturdu. Önce sayın başbakanımızın başkanlığında ziyaretler gerçekleştirildi. Şimdide karşılıklı görüşmeler yapan ekipler. Şuan dada CHP ile görüşmeler yapılıyor. Sanırım bugünde görüşmeler yapılacak ve neticede neler yapılır neler yapılmaz, ortaya konulacak. Ciddi derece olarak kalıcı bir koalisyon kurulması taraftarıyız. Yani bu CHP de olabilir MHP de olabilir. Tabi tabanımıza baktığımız zaman bizim partimizin kendi tabanı MHP ile kurulmasını istiyorlar. Ama biz daha çok gerçekçi daha analitik bir çalışma ile ortaya konulan bir program çerçevesinde CHP ile daha kalıcı iyi bir hükümet kuracağımıza inanıyoruz. Tabi neticede bunlarda olmazsa tekrardan milletin hakemliğine gitmek söz konusu ve millet bu sefer daha değişik bir değerlendirme yapacağına inanıyorum. Çünkü daha önceki seçimlerde koalisyon söz konusu değildi. Milletin kafasından bile geçmiyordu. Ve bu seçim sonucunda hiçbir kimse koalisyon çıkacağına inanmıyordu. Bir hayal kırıklığı oldu. Tek partinin iktidar olamaması. Şimdi insanlar daha değişik bir değerlendirme yapıp eğer bir erken seçim olursa bizim lehimize AK Partinin lehine olacağını düşünüyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu: haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı