Ege Haberleri

EGE

  AK Parti MKYK'sında tek İzmirli

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  30.09.2012 - 19:19 | Son Güncelleme:

  AK Parti'nin 50 kişilik A takımına İzmir'den bir kişi girdi.

  İzmir'de iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra son seçimde aday gösterilmeyen Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhat Hotar, Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) yer aldı. İzmir'de ikisi bakan, 11 milletvekili olan partinin A takımındaki temsilinin artmaması dikkat çekti.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 60 kişilik Parti Meclisi'nde sekiz İzmirli'ye yer verirken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partinin 50 kişilik MKYK'sına İzmir'den sadece bir kişi aldı. İkisi bakan 11 milletvekili bulunan partide vekillerden Ali Aşlık, Aydın Şengül ve İlknur Denizli'nin listeye girebilme çabaları boşa çıktı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın MKYK'da olmaması dikkat çekti.
   
  BAŞBAKAN VEKİL YAPMADI AMA TAKIMDAN DA ÇIKARMADI
  İzmir'de iki dönem milletvekilliği yaptıktan sonra son dönem aday gösterilmemesi parti kulislerinde, siyasi hayatının bittiği yönünde yorumlanan Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, yerini korudu. Başbakanlık tarafından hazırlanan işyerinde psikolojik taciz (mobbing) üzerinde çalışan, 100 yaş üstü vatandaşların evlerinde ziyaret edilmesi ve ‘kahvaltı her çocuğun hakkı’ projelerini hayata geçiren, yaşlılar, engelliler, engelli sporcular, şiddet gören kadınların sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapan Hotar'a Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinin yeniden verilmesi bekleniyor.
  MKYK listesi açıklandığında adını duyunca çok mutlu olduğunu söyleyen Hotar, İzmir'in temsilinin yetersizliği konusunda ise “Ben, İzmir'i her zaman temsil ettim ve edeceğim” dedi.
  AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İzmir'in MKYK'da temsilinin birde kalmasını, “Gayet normal. Nükhet Hotar, umarız MYK'ya da girer. İzmir'in iki bakanı da var. Hayırlısı olsun” dedi.

  20. YEDEK OLMASINA SEVİNDİ
  AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, MKYK'ya yedek 20. sıradan girdi. Dağ, bu sonuca sevindiğini belirterek, “Başbakan'ın ekibinde olmak mutluluk verici. Aynı tempoda çalışmaya devam edeceğim. Başbakan gençlere 2071 vizyonunu çizdi. Biz de ona hazırlanacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı