MALATYA HABERLERİ

AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Hippoterapi Merkezi’ni Ziyaret Etti

IHA
30.10.2015 - 18:34Son Güncelleme :

AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE MALATYA MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK, ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN KURULAN HİPPOTERAPİ MERKEZİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya özel hastalıkları olan çocuk ve vatandaşlar için Hippoterapi Merkezi’ni kazandırdıklarını ifade etti.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Akçadağ ilçesinde safkan Arap atlarının yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde engelli çocuklar için kurulan Hippoterapi Merkezi’ni ziyaret etti. Hippoterabi Merkezi’nde eğitim gören engelli çocuklarla sohbet eden ve burada çocuklarla yakından ilgilenen Çalık, eğitim merkezinde verilen hizmet ile ilgili bilgi sunuldu. Atları elleriyle şeker vererek besleyen Çalık, “Sultansuyu harası çok özel bir hizmet veriyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanımız Mehdi Eker, Malatya’ya yaptığı ziyarette bölgeyi görünce buraya bir Hippoterapi Merkezi kurulması gerektiğini söylemişti. Emes hastalığı, Down Sendromlu özellikle çocuklarımızın, otizm sorunu olan evlatlarımızın, kas hastalığı olan insanlarımızın Hippoterapi Merkezi’ne gelerek atların o pozitif enerjilerinden istife de edebilirler. İnşallah tedavilerini burada yaparlar ve iyi sonuçlar alırlar. Burada çok güzel bir alan oluşturulmuş durumda. Bu yatırım çok özel hastalıkları olan insanlarımıza tedavi amaçlı olarak gerçekleştirildi” diye konuştu. Çalık, “Bize ‘ne yaptınız’ diyenler, maalesef yapılan yatırımları ve getirilen hizmetleri görmeme alışkanlığına sahipler. Aslında onlar biliyorlar, ancak görmeme rahatsızlığına sahipler. Sadece Hippoterapi Merkezi küçük ancak verdiği hizmet açısında Malatya’mız ve bölgemiz için önemli bir yatırım. Böyle bir yatırımı Malatya’ya kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Hippoterapi Merkezi’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 18 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti MKYK Üyesi Öznur Çalık, Hippoterapi Merkezi’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı