AYDIN HABERLERİ

AK Parti MKYK Üyesi Erdem’in ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

IHA
28.10.2015 - 16:13Son Güncelleme :

MEHMET ERDEM

IHA

AK Parti MKYK Üyesi 23. Ve 24. Dönem milletvekili ve 26. Dönem Aydın Milletvekili Adayı Mehmet Erdem Cumhuriyet’in 92. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Bu topraklarda yaşayan herkesin inanç özgürlüğünün, can ve mal güvenliğinin ve geleceğinin en büyük teminatı 92 yıllık Cumhuriyetimizdir” dedi.
Açıklamasına “Dedelerimizin ‘Türk Milleti’ çatısı altında tek yürek olarak ve büyük fedakârlıklar göstererek yürüttükleri Kurtuluş Savaşımızın en önemli kazanımı olan Cumhuriyetimizin İlanının 92. yıl dönümünde bu önemli günün onurunu yaşamaktayız” diye başlayan Mehmet Erdem, “Komşularımızda yaşanan karışıklık ve savaşlar büyük bir mutabakat ve dayanışma örneği ile kurduğumuz Cumhuriyetimizin önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Türkiye’de yaşayan ve bu toprakları vatan olarak gören “tek bayrak, tek devlet, tek millet” ülküsüne bağlı her kesim bizim kardeşimizdir. Bu topraklarda yaşayan herkesin inanç özgürlüğünün, can ve mal güvenliğinin ve geleceğinin en büyük teminatı 92 yıllık Cumhuriyetimizdir. Türkiye Cumhuriyeti çağdaş ve demokratik, hukukun üstünlüğünün hâkim olduğu sosyal bir devlet olarak yoluna devam edecektir. Birlik ve berberlik içinde olmamız, istikrar ve güven ortamını kalıcı kılacak bu da ekonomik gelişmişlik ve ileri demokrasi hedeflerimize ulaşmamızı hızlandıracaktır” diyerek bu duygularla tüm herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlayıp başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve çalışma arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetin kurulmasında çaba gösterenlere ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden AK Parti MKYK Üyesi Erdem’in ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti MKYK Üyesi Erdem’in ‘Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı