BARTIN HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç:

IHA
29.09.2015 - 14:31Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ VE ADAYI YILMAZ TUNÇ, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI KUTLADI

IHA

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı şekilde geçmesi temennisinde bulundu.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç mesajında; "Yaz tatilinin bitmesinin ardından yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcındayız. Taze bir başlangıcın mutluluğunu, yeni başarılara doğru koşmanın heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını ve başarılarla dolu geçmesini diliyorum" dedi.
’ZORUNLU EĞİTİMİN 8 YILDAN 12 YILA ÇIKARILMASI TÜRKİYE’NİN İLERLEDİĞİNİN KANITIDIR’
İki yıl önce uygulamaya koyulan zorunlu eğitimi 8 yıldan 12 yıla çıkaran ve öğrencilerin tercihlerine imkan veren 4+4+4 sisteminin çocukların daha iyi eğitim almasını sağlayacağını belirten Milletvekili Tunç, bu sistemin gereği olarak, gerekli altyapı hizmetlerinin ve fiziki imkanların artırılması için gerekli çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.
’EĞİTİMİN BÜTÇESİNİ 7 KAT ARTIRDIK’
AK Parti iktidarının 13 yıllık iktidarında birinci önceliğinin eğitim olduğunu belirten Milletvekili Tunç, ’Eğitim sistemimizi çağın gerektirdiği bir yapıya kavuşturmak için tarihi adımlar bu dönemde atılmış, bütçede en fazla pay eğitime ayırılmıştır. AK Parti, 2002’de 7,5 milyar TL olan Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini 2015’de 62,2 milyar TL’ye çıkarmıştır. 13 yılda 220 bini aşkın yeni derslik inşa edilerek, ülkemizin sahip olduğu toplam dersliğin yüzde 35’inin AK Parti iktidarında halkımıza kazandırıldığını belirten Milletvekili Tunç; "2003-2004 öğretim yılından itibaren ders kitapları öğrencilerimize ücretsiz verilmiştir. Geliri yeterli olmayan ailelerimizin ilk ve ortaöğretime devam eden çocuklarının adına annelerinin hesabına İlköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 35, orta öğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 45, kız öğrenciler için aylık 55 lira ödeme yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, her ders yılı başında, dar gelirli aile çocuklarına giyim ve kırtasiye malzemesi temin edilmesi için gerekli kaynak aktarılmıştır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç: haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı