ERZURUM HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Yılmaz’dan 23 Temmuz Mesajı

IHA
23.07.2015 - 11:44Son Güncelleme :

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADNAN YILMAZ 23 TEMMUZ ERZURUM KONGRESİNİN YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Milli Mücadeleye ışık tutan Erzurum Kongresinin toplanmasının 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Yılmaz mesajında şu görüşlere yer verdi; "Türkiye tarihinde müstesna bir yeri olan dadaşlar diyarı Erzurum’un Birinci Dünya harbi sırasında çok büyük acılara, büyük katliamlara ve vahşetlere tanık olmuştur. Birinci Dünya Harbi sırasında Erzurum’da 50 bine yakın yiğit insanımızı, kardeşimizi diline, dinine, canına ve milletini sahip çıkmak adına, vatanı uğruna şehit verdik. Düşman işgalinden kurtuluşu uğruna halkımız, kadınıyla, erkeğiyle, genç yaşlı demeden, insanlık tarihinde eşine nadir rastlanan zulme ve vahşete karşı birlik olmayı başarabilmiş, kanlarını, canlarını feda ederek amansız bir mücadele vermiştir.
Milli Mücadele ruhu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Temmuz 1919 Tarihinde Erzurum’da toplamış olduğu Erzurum Kongresinde canlanmıştır. Erzurum kongresinde alınan kararlar Kurtuluş Mücadelesine yön vermiştir. Hürriyet ve İstiklal mücadelesinde Türk Milletinin, Erzurum’un bugünlere gelmesine vesile olan Milli mücadelemize ışık tutmuştur. “Vatan bir bütündür parçalanamaz” diye Anadolu’ya seslenilmiş, birlik beraberlik ruhu canlandırılmış, İşgale karşı topyekûn mücadelenin meşalesi yakılmış, Sömürgeci devletlerin manda ve himayesi reddedilmiş, Milli İradeye ne pahasına olursa olsun sahip çıkılmış, vatanın kurtuluşu için mücadelenin kutsallığı, birlik olmanın önemi belirtilmiştir. Azınlıklara siyasi hâkimiyetimizi ve sosyal dengemizi bozacak ayrıcalıklar verilemeyeceği dile getirilmiş Ancak bu vatandaşların canları, malları ve ırzları her türlü saldırıdan korunması da garanti altına alınmıştır. Bu bile Anadolu insanının savaş durumunda dahi yaratılanı yaratandan ötürü sevebilmesi, hakkını koruyabilmesi din, dil, ırk gözetmeden gönlündeki insan sevgisini göstermeye yeterlidir.
Erzurum Kongresinde başlayan, Anadolu’yu vatan bilmiş, onurunu, vatan sevgisini, birlik olma ruhunu tüm dünyaya gösterebilmiş insanımızın mücadelesi, tüm dünyada bağımsızlık mücadelesi veren halklara da onurlu bir örnek teşkil etmiştir.
Anadolu’nun her bir köşesinde vatan topraklarında verilen kurtuluş mücadelesinin en şanlı örneklerinden birini yaşamış Erzurum halkı bilmelidir ki biz Ecdadımızdan aldığımız mücadeleci, bağımsızlık ruhunu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Biz Erzurumlu yiğit insanlar olarak başımız her zaman dik olacak, şanlı bayrağımız göklerde ebediyen dalgalanmaya devam edecektir.
Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, vatan savunmasında ön saflarda yer alan ecdadımızı minnetle yad ediyor. Cenabı Allahtan rahmet diliyorum. Tüm hemşerilerimiz gibi Erzurum Kongresinin toplanmasının 96. yılının coşkusunu yaşıyor ve kıvancına yürekten katılıyorum. Erzurumlu hemşerilerimizi şükranla, minnetle, saygıyla selamlıyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden AK Parti Milletvekili Yılmaz’dan 23 Temmuz Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Yılmaz’dan 23 Temmuz Mesajı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı