ADIYAMAN HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Fırat’ın Öğretim Yılı Mesajı

IHA
27 Eylül 2015 - 16:40Son Güncelleme : 27 Eylül 2015 - 16:41

IHA

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.
AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat mesajında eğitimin insan hayatı için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, insanların eğitim sayesinde her türlü şekle sokulabileceğini kaydetti.
İnsanın iyi bir vatandaş ve iyi bir nesil olabilmesi için eğitime gereken önemin verilmesi gerektiğini vurgulayan Fırat, “Daha kaliteli bir yaşam için eğitim ve öğretim almaya çalışmalıdır. Eğitimli insanların oluşturduğu toplumlar her zaman diğer toplumların bir adım ötesinde bulunmaktadır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimine ve öğretimine değer vermek zorundayız. Yaşam şartlarının ve eğitim olanaklarının bu kadar kolaylaştığı günümüzde çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim öğretim imkânından faydalandırmamız gerekmektedir" dedi.
AK Parti iktidarlarının "önce iyi bir eğitim" dediğini anlatan Fırat, şunları söyledi:
"İyi bir eğitim ve yetişmiş nesiller hedefini, 2001 yılından günümüze, tüm gayret ve çabasıyla sürdürüyor. Eğitim öğretim için tüm olanaklar sağlanıyor. Eğitimin, bütçeden aldığı pay 2002 yılına göre 7 kat artmış ve bugün bütçeden en fazla payı almaktadır. Yapılan derslikler, ücretsiz dağıtılan kitaplar, eğitim öğretim için kullanılacak araç gereç ve dokümanlar, kurulan üniversiteler ve benzeri birçok yatırım ve hizmetler daha güçlü bir Türkiye içindir. Bu imkânlardan ilimiz nasibini alarak 2002 yılında 3.388 derslik mevcut iken geçen 13 yılda 5.000 dersliğin üzerine çıkılmıştır. Hükümetlerimiz tarafından, Adıyaman’da eğitim alanında son 12 yılda 310 milyon civarında harcama yapılmıştır."
Eğitim konusunda emeği geçenlere teşekkür eden Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü: "1 Kasım 2015 seçimlerinde tek başına iktidara gelirsek inşallah, eğitim alanında ve tüm alanlarda yatırım ve hizmetlere devam ederek yeni ve güçlü bir 2023 ve 2071 Türkiyesine doğru hep birlikte daha emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Amacımız, her şeyden önce çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamaktır. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin ve eğitim çalışanlarının, yanında olduğumuzun bilinmesini isterim. Bu düşüncelerle, 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılar diliyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden AK Parti Milletvekili Fırat’ın Öğretim Yılı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Fırat’ın Öğretim Yılı Mesajı haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:54
  • Guneş
   05:39
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı