ERZURUM HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aydemir: ‘Ortak Adres İstikrar’

IHA
05.10.2015 - 17:50Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, Rüstem Paşa Çarşısı Esnafının konuğu oldu. Esnafla ülke ve Türkiye gündemi konusunda görüş alışverişinde bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’un tarihi ticaret vizyonunu ifade eden Rüstem Paşa Bedesteni dadaş meşrepli esnafıyla ülke için ortak kararda buluştuk. Bu, önce istikrar, sonra istikrar ve hep istikrar’dır’ dedi.
TEK VURGU VATAN SEVGİSİ
Erzurum’da ticaret duraklarının birer gönül adresi olduğunu, esnafın mal ve metadan daha çok muhabbet ve saygı arzı yaptığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Hepsi birer irfan mektebi olan esnaf dükkan ve tezgahlarında paylaşılan tek vurgu vatan sevgisi, Erzurum sevdasıdır. Bu muhabbet ocaklarında tedris etmeyenin dadaş gönül lisanını anlaması mümkün değildir. “diye konuştu.
KARARLILIĞA ÖVGÜ
Ziyaretlerinde, esnafın ekonomik kaygı ve endişeden çok, Türkiye ve terör gerçeğine yoğunlaştığını, Başbakan Ahmet Davutoğlu önderliğinde yürütülen terörle mücadeledeki kararlılığın övgü topladığını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Esnafımız bölücüler karşısında sergilenen kararlı mücadeleye müteşekkir. Şühedaya rahmet niyaz, teröre lanet eden esnafımız devlet ve milletin birlik ve beraberliği için dualarda buluşuyor. Yüreklerden süzülen bu dualar, inşallah tecelli edecek ve bütünlüğümüze göz dikenler ebediyen zelil olacaklardır.’ dedi.
ESNAFIN ORTAK KARARI
AK Parti Hükümetlerinin 13 yıllık süreçte kaydettiği yatırımlar, ülke, bölge ve Erzurum’a kazandırdığı vizyonun, esnaf indinde takdir topladığı, sağlıktan eğitime, ulaşımdan enerjiye, turizmden spora kadar her alanda yaşanan değişim ve dönüşümün destek bulduğunu söyleyen Milletvekili Aydemir, ‘Esnafımızla istişaremizde gördük ki, dadaş vicdanı 1 Kasım için kararını vermiş. Herkes için ortak adres, istikrardır’ ifadelerini kullandı.
NİYET HAYIR, AKİBET HAYIR OLUR İNŞALLAH
Esnafın 7 haziran sonrası süreci analiz ettiğini, 13 yıldır çağdaş hizmet ve yatırımlarla beslenen ekonomik istikrar çizgisinin devamı noktasında niyet birlikteliği gösterdiğini aktaran Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum ortak aklını ifade eden esnafımız sosyo ekonomik kırılganlığa ‘hayır’, istikrara ‘evet’ diyor. Erzurum’un meşhur sözüyle, ‘Niyet hayır, akibet de hayır olacak inşallah’ dedi.
Aydemir tüm dadaşları yarın saat 16.00’da gerçekleştirilecek olan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hitap edeceği mitinge davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden AK Parti Milletvekili Aydemir: ‘Ortak Adres İstikrar’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 17 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aydemir: ‘Ortak Adres İstikrar’ haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı