ERZURUM HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aydemir: “Kararlıyız”

IHA
11.08.2015 - 17:05Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR'DEN ZİYARET

IHA

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Erzurum, ekonomide küresel günceli yakalamak, ulusal bazda ekonomide gündem oluşturmak zorundadır. Bu yolda atılan her özel sektör atılımını destekliyoruz’ dedi.
Milletvekili İbrahim Aydemir İl ve bölge ekonomisine yön veren KUDAKA, TKDK, DAP Bölge idaresi Başkanlığı ile yaptığı istişari ziyaretleri, özel sektör eliyle gerçekleştirilen tarımsal yatırımlar alanında da sürdürdü.
EKONOMİ ZİRVESİ
Kamu Ekonomisi yönetimine ilişkin ziyaretlerinde Erzurum’da Ekonomi Zirvesi teklifini gündeme getiren Milletvekili Aydemir, Özel sektör tarafından gerçekleştirilen ekonomik yatırım ve atılımları da paylaşarak, il ekonomi gündemine kalkınma heyecanı taşınmasını amaçladığını belirtti. Aydemir ekonomi Zirvesi için DATAE, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği, Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü başta olmak üzere kamuya ait ekonomi dinamikleriyle istişare görüşmelerini sürdüreceklerini, ETSO, ETB, MÜSİAD gibi sivil inisiyatifle de ortak akıl oluşturulması adına girişimlerde bulunacaklarını açıkladı.
ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI
Sebze Üreticileri Derneği’nin Erzurum Kombinası yolu üzerinde bulunan seralarında incelemelerde bulunan, Seracılık alanında Erzurum’un bölgede cazibe merkezi olması sürecine ilişkin her türlü desteği sunacaklarını kaydeden Aydemir, bu kez hayvancılık alanında gerek Erzurum ve gerekse Doğu Anadolu Bölgesi’nde ünik bir yatırım oluşturan ve ciddi boyutta katma değer üreten ER Palan Modern Hayvancılık İşletmesinde incelemelerde bulundu.
ERPALAN ORGANİK HAYVANCILIK A.Ş. ZİYARETİ
Doğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ARİ belgesine sahip olan, Aşkale Kandilli Merdivenköy Kandili Beldesi’nde faaliyet veren işletmenin Yönetim Kurulu başkanı Abdullah Büçge ve Nail Cinisli ile görüşen Aydemir, özel sektör eliyle kaydedilen yatırımın Erzurum ekonomisinde hayvancılık alanında rol model bir yaklaşım olduğunu kaydetti.
ORTAK AKIL
Süt ve et üretimi yapan işletmenin Erzurum’da istenildiğinde, ortak akıl ve finansal dayanışma ile emek yoğun yatırımların gerçekleştirilebileceğini ortaya koyduğunu söyleyen Aydemir, ERPALAN örneklerinin çoğaltılmasıyla Erzurum’da tarımsal sanayiye ciddi bir alt yapı oluşturulabileceğini vurguladı.
ÖRNEK YATIRIM
Süt üretimi ve besicilik alanında kaydedilen bu örnek yatırımın Erzurum’da modern hayvancılık işletmelerinin kurulmasında ve il ekonomisine kazandırılmasında öncü olduğunu ifade eden Aydemir, Erzurum’da besiciliğin geliştirilmesinde hükümetin verdiği desteklerin önemli olduğunu, bu işletmelerin hem üretimde yeni bir sinerji kattığını hem de kırsalda istihdam alanı oluşturduğunu belirtti.
‘BİZ KARARLIYIZ’
Erzurum’da tarımsal Sanayi oluşturmak ve ile Tarımsal Sanayi Organize Bölgesini kazandırmakta kararlı olduklarını kaydeden Milletvekili Aydemir, ülkedeki siyasi tablonun netleşmesiyle birlikte ilk adımı atacaklarını söyledi. Erzurum’un kalkınmakta olan her büyükşehir gibi göç ve buna bağlı olarak istihdam sorunu yaşadığını ifade eden Aydemir, ‘Bu sorunları yenmek ve çözüme ulaşmak için Erzurum’un ekonomik değer ve potansiyelini ekonomiye kazandırmak ve özellikle emek yoğun yatırımlara ağırlık vermek zorundayız. Tarım sektörü Erzurum için önemli ölçüde katma değer üretebilecek bir adrestir. İlçelerimiz bazında tarımsal sanayi alt yapısını oluşturup, bunları Organize Tarım Sanayi Bölgesinde değerlendirdiğimizde, Erzurum ekonomide yeni bir Anadolu Mucizesi kaydedecektir.’ dedi.
13 YILDA VERİLEN DEVASA DESTEK VE HİZMETLER
AK Parti Hükümetlerinin 13 yıllık dönemde tarımsal ölçekli devasa destekler sunduğunu hatırlatan Aydemir, ‘Erzurum 13 yılda Eğitim, Sağlık, Turizm, Spor, Enerji ve Ulaşım alanında bölgesinde merkez ve cazibe merkezi oldu. Sıra tarım sektöründedir. Erzurum artık bölgesinin Tarım merkezi olma kararlılığında birleşmelidir. DAP Bölge Başkanlığını bu şehre armağan eden, TKDK gibi tarımsal vizyon oluşturan bir kurumu Erzurum’da şekillendiren AK Hizmet davasının nihai hedeflerinden birisi de Erzurum’u tarım Merkezi konumuna taşımaktır.’ diye konuştu.
BİR SAPLANTIYI YOK ETTİK
AK Parti hükümetleri döneminde Erzurum’da kaydedilen kamu yatırımlarıyla, ‘Erzurum’da bir şey olmaz’ saplantısının yok edildiğini, İl ekonomi potansiyel, değer, yetenek ve tecrübesinin ortak akıl ile birleştirilmesiyle Erzurum’un ezber bozacak bir güce ulaştığını savunan Aydemir, ‘Erzurum’un ekonomide kendini ifade ve tarif etmesinde öncülük eden özel sektörümüzü kutluyoruz. ER PALAN da Erzurum’un ekonomide bir başarı fotoğrafıdır ve bu fotoğraf iyi okunmalı örnek alınmalıdır. Biz Erzurum ekonomisine katkı sunacak her girişimin destekçisi, her kesimin hizmetçisiyiz’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden AK Parti Milletvekili Aydemir: “Kararlıyız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aydemir: “Kararlıyız” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı