ARDAHAN HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Atalay, ’’Esnaf Terörden Dertli’’

IHA
05.10.2015 - 09:00Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ORHAN ATALAY, ''DOĞU VE GÜNEYDOĞU BÖLGESİNDE YAŞANAN TERÖR OLAYLARI, TURİZMDEN EKONOMİYE KADAR BİR ÇOK SEKTÖRÜ ZARARA UĞRATTI. GÖLELİ BİR ÇOK BAL VE KAŞAR SATICISI ARTIK DÜKKAN KİRALARINI ÖDEYEMEYECEK DURUMA GELDİ.''

IHA

Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, “Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan terör olayları, turizmden ekonomiye kadar bir çok sektörü zarara uğrattı. Göleli birçok bal ve kaşar satıcısı artık dükkan kiralarını ödeyemeyecek duruma geldi.”
Seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Ardahan Milletvekili adayları Orhan Atalay ve Yunus Baydar esnafı tek tek dolaşarak esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Ak Parti 2. sıra Milletvekili adayı Yunus Baydar son dönemde yaşanan olaylardan esnafın ciddi oranda etkilendiğini dile getirerek şunları söyledi;
’’Son dönemde artan terör olayları sonucunda bölge esnafı büyük ölçüde etkilendi ve iş yapamaz duruma geldi. Özellikle geçimini kaşar ve bal üretiminden sağlayan Göleli esnafın en büyük sıkıntısı Erzurum - Göle karayolunda meydana gelen olaylardan dolayı gurbetçilerin yaz tatiline gelmeyişi sonucunda ürettikleri ürünlerin ellerinde kalması. Bunun sonucunda Göleli birçok bal ve kaşar satıcısı artık dükkan kiralarını ödeyemeyecek duruma geldi” Şeklinde konuştu.
Orhan Atalay ise esnafın terörden dertli olduğunu söyleyerek, “Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde yaşanan terör olayları, turizmden ekonomiye kadar birçok sektörü zarara uğrattı. Bu nedenle 1 Kasım ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin yoluna döşenmek istenen engelleri kaldırmak, kurulan tuzakları boşa çıkarmak, 13 yıldır bin bir çaba, sabır, direniş ve çile ile temin ettiğimiz demokratik istikrarı sürdürmek için yine yollardayız. Milletimize güveniyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden AK Parti Milletvekili Atalay, ’’Esnaf Terörden Dertli’’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 09 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Atalay, ’’Esnaf Terörden Dertli’’ haberi güncellenecektir.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:55
 • Guneş
  06:20
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı