KARS HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Arslan;

IHA
29.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI AHMET ARSLAN; “KARS KAFKASLARIN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK!”

IHA

AK Parti Kars Milletvekili Adayı Ahmet Arslan, Karslılara daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için Sağlık Bakanlığı nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucu Kars genelinde 16 diş hekimi, 657 sayılı kanuna tabi 37, 4/B sözleşmeli kapsamında toplam 32 tabip dışı personel olmak üzere toplamda 85 sağlık personelinin ataması yapılmış olup 9 Kasım 2015 tarihine kadar göreve başlayacaklarının müjdesini verdi.
Arslan, ataması yapılan sağlık personelinin ihtisas alanlarına göre dağılımı ise şöyle sıraladı:
“16 Diş Hekimi, 34 Hemşire, 6 Laboratuvar Teknikeri, 9 Röntgen Teknikeri, 2 Psikolog, 3 Tıbbı Sekreter, 3 Anestezi Teknikeri, 2 Mühendis, 2 Diyaliz Teknikeri, 2 Odyometri, 1 Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri, 1 Patoloji uzmanı, 1 Yaşlı Bakım Teknikeri, 1 Diş Protez Teknikeri, 1 Diyetisyeni.”
AK Parti milletvekili adayı Ahmet Arslan, AK Parti İktidarları döneminde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek sağlık yatırımlarıyla Kars’taki hastane yatak kapasitesinin bin 36’ya ulaştığını söyledi.
Arslan, Eski Devlet Hastanesi’nin yeniden nitelikli hastane konumuna getirilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın mevcut binanın depreme karşı sağlamlık testleri için binadan karot parçaları alarak analiz çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Ahmet Arslan, analiz sonuçlarına göre binanın ya yeniden güçlendirilmesine yada aynı alan üzerine yeni nitelikli bir hastanenin kurulması kararı verilerek gerekli çalışmalar başlatılacağını kaydetti.
Arslan, özellikle Harakani Devlet Hastanesi, Araştırma Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ve ilçelerdeki nitelikli hastanelerin devreye girmesiyle, Kars’ı başta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olmak üzere Kafkasların sağlık üssü haline getireceklerini vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Arslan; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Arslan; haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı