ANKARA HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Aycı: “Milletini Seven Milletini Bağrına Basar”

IHA
26.02.2015 - 10:26Son Güncelleme :
IHA

Adana AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Aycı, “Milletini seven milleti bağrına basar” dedi.
Bölgesinde seçim çalışmalarına devam eden Aycı, “Sadece teşkilatlarımızı değil, sahayı da karış karış dolaşıyoruz. İnsanımız kendisine bir adım gelene on adım geliyor, kucak açıyor. Samimiyet, ahde vefa bu milletin değişmez hasleti. Millet kendisini seveni ölesiye seviyor. ‘Erdoğan sevgisi’ni iyi anlamak lazım. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki teveccühü nasıl genel seçimlerde de yakalarız, bunun kaygısını çekiyoruz. Milletimizin şaşmaz bir feraseti var. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bu ferasetin, bu enginliğin kodlarını en iyi bilenlerden. İnşallah önümüzdeki 7 Haziran hem demokrasi tarihimiz için hem de 3 Kasım 2002’den bu yana devam eden ırmağın doğal yatağına akma süreci için yeni bir milat olacak” dedi.
Kendisinin de paralel yapının hedefindeki bürokratlardan biri olduğunu ve telefonunun terör faaliyeti bahanesiyle iki yıl usulsüz dinlendiğini ve sesi depolanan 101 kişi arasında yer aldığını kaydeden Aycı, vatandaşlara seçim sürecine yönelik de uyarılarda bulunarak şunları söyledi:
“Türk devleti binlerce yıllık kökleri olan bir devlet. Cumhurbaşkanlığı forsunu iyi okumak lazım. Bırakın Türkiye gibi köklü bir devleti, kabile devletleri bile böyle bir yapılanmaya müsaade etmez. 17 Aralık’ta Türkiye uçurumun kenarından döndü. Örgütün hiçbir değerinin, hiçbir kutsalının olmadığını bütün toplum gördü. Sayın Cumhurbaşkanımız dik durmasaydı bu gün hangi bayrağa selam verdiği, hangi kıbleye döndüğü belli olmayan omurgasız bir yapı devleti ele geçirmiş olacaktı. Yeni siyasi figürleri, yeni toplumsal dinamikleri tasfiye edeceklerdi. Fırsat bulsalardı, Mesiyanik bir vesayet sistemi kuracaklardı. Bu süreçte Recep Tayyip Erdoğan dik dururken, işbirlikçilerin, bekle gör politikası izleyenlerin, sessiz kalarak Türkiye’ye, milletimize değil örgüte hizmet ettiklerini gördük. 7 Haziran bu bağlamda da bir ayıklanma olacak. İnsanımız kendi değerlerini, devletini, milletini göz bebeğinden aziz bilir. Yeni Türkiye’de devletin ekseni de milletimizin göz bebeğidir.”
“ADANA HIZLI TRENDE ÖNEMLİ MERKEZLERDEN BİRİ OLUYOR”
Sahada vatandaşların talepleriyle de ilgilenen Aycı, “Ceyhan’da gündüz çalışan bir yolcu treni talebi vardı. Bakanlığımızla paylaştık. Yeni setlerle öğle saatinde bir tren karşılıklı olarak Adana-Ceyhan arasında seferine başlıyor. Ayrıca garın yanındaki tarihi hangar binasını restore ederek yolcu salonuna dönüştürüyoruz. Burada bir VIP salonu da olacak. Adana-Ceyhan-Osmaniye hızlı tren hattına bu yıl başlıyoruz. Adana-Mersin arasını 4 hatta çıkarıyoruz. Gerek Ankara tarafında, gerek Osmaniye-Antep tarafında hızlı tren çalışması devam ediyor. Adana’da hızlı tren çalışması iki taraftan yürüyor. 2019’un, 2023’ün Adana’sı çok farklı olacak. Adana ulaşımda Avrupa başkentleriyle yarışan bir noktaya geliyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Aycı: “Milletini Seven Milletini Bağrına Basar” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Aycı: “Milletini Seven Milletini Bağrına Basar” haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı