TRABZON HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mahir Küçük, Yeni Projeler Üreterek İstihdamı Arttırmak İstiyor

IHA
25.02.2015 - 12:07Son Güncelleme :

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ESKİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI DR. MAHİR KÜÇÜK, ÇARŞIBAŞI, ŞALPAZARI, TONYA, AKÇAABAT VE ORTAHİSAR İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET EDEREK SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM ETTİ. KÜÇÜK, YAPTIĞI GÖRÜŞMELERDE TEŞKİLAT MENSUPLARI TARAFINDAN KENDİSİNE GÖSTERİLEN İLGİDEN MEMNUNİYET DUYDUĞUNU İFADE EDEREK, BÖYLE BİR TEŞKİLATIN PARÇASI OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı eski Müsteşar Yardımcısı Dr. Mahir Küçük, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Tonya, Akçaabat ve Ortahisar ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek seçim çalışmalarına devam etti. Küçük, yaptığı görüşmelerde teşkilat mensupları tarafından kendisine gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, böyle bir teşkilatın parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi.
Yeni Türkiye yolunda ülkenin hızla gelişmeye devam ettiğini belirten Dr. Küçük, “Küresel olumsuzluklara rağmen ülkemiz, ürettiği gerçekçi ve milli politikalarla ekonomi ve istihdam alanındaki olumlu gidişatını sürdürmektedir. Ülkemizin çözüm bekleyen ana problemlerinden biri olan işsizlik ile mücadele hususunda iktidarımız, yasalaştırdığı 5084 sayılı ‘Yatırımları ve İstihdamı Teşvik Kanunu’ ile ve devamında çıkardığı bir dizi mevzuatla, kadın ve genç nüfusun istihdamını teşvik etmektedir” dedi.
Ülke gerçekleri çerçevesinde işsizlik politikalarının bir zemin üzerinde geliştirildiğini kaydeden Küçük, “Bölgemizin sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel gerçekleri karşısında kaynaklarımız ne ölçüde değerlendirilebiliyor, bu potansiyellere göre öncelikli sektörler neler olmalıdır. Bunlara ilişkin elde edilecek doğru tespit ve teşhisler, gerçekçi yatırımlarla birlikte yeni ve kalıcı iş alanlarının oluşmasına ve dolayısıyla istihdamın artmasına sebep olacaktır. AK Parti iktidarı döneminde özellikle yatırımcı bakanlıklarımızın eylem planları ile programlarını güçlendirmeleri ve bölgesel kalkınma ajansları gibi çok önemli kurumların kurulmuş olması, bölgemizde DOKAP gibi çok önemli projelerin geliştirilmesine zemin hazırlamıştır. Bu kurumların etkin kullanılması hem kalkınmanın teşvik edilmesi hem istihdamın artmasına vesile olacaktır. İşsizlik ile mücadelede öncelikli olarak mesleki eğitimlere hızla yer verip ara kademe eleman açığının bir an önce giderilmesi gerekir, bu husus beraberinde kalitenin artmasına ve verimliliğin yükselmesine olumlu yansıyacaktır. Bu nedenle mesleki eğitim ve istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi ana hedeflerimiz arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mahir Küçük, Yeni Projeler Üreterek İstihdamı Arttırmak İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mahir Küçük, Yeni Projeler Üreterek İstihdamı Arttırmak İstiyor haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı