SAKARYA HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk:

IHA
24.02.2015 - 10:39Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KEMAL ÖZTÜRK: “DÜNYA ŞEHİRLERİ İLE YARIŞMAMIZ LAZIM”

IHA

AK Parti Aday Adayı Kemal Öztürk, "Herşey bir hayal kurmakla başlar. Sakarya dünya şehri olma potansiyeline sahip. Bu seçim bize tarihi bir fırsat veriyor" dedi.
AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk, Hendek, Erenler, Arifiye ve Sapanca AK Parti İlçe Başkanları ve ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Öztürk, ziyaretleri esnasında ilçe teşkilat başkanları ve üyeleriyle görüştü. Kemal Öztürk, aday adaylığı sürecinde partililerinden destek istedi.
Gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Sakarya’nın hedeflerini büyütmesi ve kendine yeni ufuklar çizmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk, şehrin dünyadaki başka şehirlere rekabet edecek potansiyeli olduğunu vurgulayarak, önümüzde ki milletvekili seçimlerinin çok tarihi bir fırsat olduğunu, Sakarya’dan da çok nitelikli adaylar olduğunu belirtti. Öztürk, iyi bir ekiple, belediye başkanlarıyla el ele verip Sakarya’nın dünyada bilinen bir marka olabileceğini ifade etti.
İlçe Başkanları ve teşkilat ziyaretlerine Hendek ilçesi ile başlayan Kemal Öztürk, Sakarya’nın dünya şehirleri ile yarışması gerektiğini söyleyerek, “Ben Sakarya’ya geldiğim ve arkadaşlarımızla görüştüğümde hep şunu gördüm üzülerek, Kocaeli ile rekabet eden bir Sakarya var. Bende buradakilere itiraz ettim dedim ki, bizim Chicago ile yarışmamız lazım. Dünya şehirleri ile yarışmamız lazım, buraları bize dar gelir bu komşu şehirler bizim çapımıza yetmez. O yüzden dünya ile rekabet etmemiz gerekir. Bu şehir kesinlikle bir dünya markası olacak, olabilir buna sahip. Sadece ufkumuzu biraz genişletmemiz lazım. Seçeceğiniz adayları dünyayla rekabet edecek bir şehri yönetecek adaylar olarak seçin. Yeni bir Türkiye inşa ediliyor, Yeni Türkiye’ye bizim önerimiz, adaylarımız kimdir diye Başbakanımıza bir öneri sunacak Sakarya. İşte o kalitede adaylar seçin ki Dünya ile yarışabilelim. Bu seçimler Sakarya’nın tarihini değiştirebilecek bir seçimdir” dedi.
Hendek’te ki ziyaretlerinin ardından Erenler İlçe Teşkilatı’na geçen Öztürk burada yaptığı konuşmada, “Çok büyük bir fırsat yakaladık Sakarya’da. Sakarya tarihinin en yüksek aday adayı listesi var şuan elimizde, 73 kişi. Bu bir tarihi rekor, ama daha önemli olan rekor ise en kaliteli adaylara bu sene sahibiz. Kafamızı kaldırmamız lazım ve ufkumuzu da genişletmemiz lazım Erenlerin arka sokağında ki çukurdan bahsetmemeliyiz artık, bu şehri dünyaya tanıtacak fikirlerden ve projelerden bahsetmemiz lazım. O nedenle bizlerin Sakarya olarak çok nitelikli 7 güzel adamı seçmesi, Ankara’ya göndermesi, bizim oyuncularımız da bunlardır diye de gurur duyması gerekiyor. Bu şehirden uluslararası siyasetçi çıkar, dünyaya bu mesajı verebilmeliyiz. Şehri düşünerek, Yeni Türkiye’yi düşünerek 7 güzel adam seçin” ifadelerini kullandı.
İlçe Başkan ve teşkilat ziyaretlerini hız kesmeden sürdüren Kemal Öztürk, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı ve teşkilat üyeleriyle de bir araya geldi. Öztürk, “Ben bu şehirde çok büyük bir potansiyel görüyorum. Sakarya çok güçlü bir potansiyele sahip şehir. Bu şehrin öyle güçlü ruhu ve potansiyeli var ki Kocaeli, Düzce yerine Chicago ile yarışması lazım. Hedeflerimizi ve hayallerimizi büyütmemiz lazım. Bu şehir bir dünya şehri olabilir, tanınabilir, bilinebilir. Bizi dünya da tanıtacak, Türkiye’de tanıtacak, şehrin önünde ki engelleri kaldıracak adaylar seçelim. Yeni bir Türkiye kuruluyor, Şah Fırat operasyonu ile ecdadımızın hatıralarını alıp getiren bir büyük devlet var artık burada. Şimdi size soruyorum, bu Yeni Türkiye’ye, uluslararası güçte ki Türkiye’ye sizin önereceğiniz 7 adam kim olacak, bunu düşünerek oy vermemiz, seçmemiz lazım. Türkiye’yi düşünerek, Dünya’yı düşünerek şehrimizin temsilcilerini seçelim. Ben ümit ediyorum güçlü bir liste yaparsak kesinlikle 7-0’ı alırız. Gezdiğim ilçelerde bu enerjiyi gördüm ben. İki şartı var, güçlü bir liste yapacağız ve arkasında birlik beraberlikle hareket eden bir teşkilat olacak” diye konuştu.
Son olarak AK Parti Sapanca İlçe Teşkilatı’nı da ziyaret eden Öztürk, “Her şey bir hayal kurmakla başlar. O hayale inanmış ekiple de o hayal gerçekleştirilir. O yüzden bu şehirle ilgili büyük hayaller kurmamız gerekir diye düşünüyorum. Bu şehrin Chicago ile Berlin ile yarışması lazım, büyük hayaller kurmalıyız. Bu şehrin potansiyelini gördüm ben, sokak sokak geziyorum 1 haftadır. Teşkilat teşkilat dolaşıyorum, ilçe ilçe geziyorum, bir enerji, potansiyel görüyorum. Bu şehir bir dünya şehri olabilir, kesinlikle buna inanıyorum” dedi.
İlçe Başkanları ve teşkilat üyeleri ise, Kemal Öztürk’ün teşkilatlarına yaptığı ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, aday adaylığı sürecinde başarılar dilediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk: haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:17
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı