ARDAHAN HABERLERİ

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gökdemir, Basınla Bir Araya Geldi

IHA
26.02.2015 - 14:56Son Güncelleme :

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI GÖKDEMİR ,BASINLA BİR ARAYA GELDİ

IHA

Ak Parti Milletvekili aday adayı Orhan Gökdemir, ’’Türkiye artık, kendi sorunlarını çözen, ayaklarının üzerine sağlam basan ve dünya’ya nizam veren, dünyada sözü sayılır ilk on ülke arasına girmek zorundadır.’’ Dedi.
Gökdemir Ardahan’da basınla kahvaltıda bir araya geldi. Gökdemir, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimleri ülkemizin ekonomide sağlamış olduğu kalkınma hamlesinin devam etmesi ve siyasi istikrarın sürmesi için Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir önemdedir dedi.
Türkiye olarak düzenlemeler yapılarak bir an önce başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini söyleyen Gökdemir, ’’ABD Başkanlık sisteminin Türkiye’ye uyarlayıp, Türkiye olarak bazı düzenlemeler yaparak bir an önce geçmemiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü biz büyük bir devletiz ve Marjinal olamayız. Başkanlık sistemine bir an evvel geçmezsek bizim kendi içerimizde bölünmelerin fazlasıyla olacağına ve çatışmaların daha derinleşerek gideceğine inanıyorum. Bu şudur? Kürt’ler ile sorunlar daha derinleşir. Bunun ötesinde Kürtlerin kendi arasındaki sorunları gittikçe derinleşir. Alevilerin sorunları çözülmek üzereyken daha da derinleşir ve başka sorunlar da çıkabilir. Çünkü Türkiye dediğim gibi bir imparatorluk bakiyesidir.’’
Gökdemir, ‘’Türkiye artık, kendi sorunlarını çözen, ayaklarının üzerine sağlam basan ve dünya’ya nizam veren, dünyada sözü sayılır ilk on ülke arasına girmek zorundadır. Dolayısıyla barış sürecinde fedakarlık yapılması gerekiyorsa bütün taraflar fedakarlıklar yapacak ve bir an önce yasal düzenlemeler yapılıp çözülmesi gerekir. Artık Kürt sorunu seçimlerden sonra ivedilikle çözülmesi gerekiyor. Tabi bu çözüm noktasında bir siyasal güç de gerekiyor. Halkın bunları dikkate alacağına inanıyorum.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gökdemir, Basınla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Milletvekili Aday Adayı Gökdemir, Basınla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   12:06
  • İkindi
   14:38
  • Akşam
   16:55
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı