MARDİN HABERLERİ

AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar:

AA / Mehmet Çalık
24.02.2016 - 17:25Son Güncelleme :

- " İnsani yardım malzemelerinin ayırım yapılmaksızın herkese ihtiyacına göre eşit dağıtılıyor. Bu yardım malzemeleri dağıtılırken alan kişinin kim olduğuna bakılmıyor."

AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar:
AA / Mehmet Çalık

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, "İnsani yardım malzemelerinin ayırım yapılmaksızın herkese ihtiyacına göre eşit dağıtılıyor. Bu yardım malzemeleri dağıtılırken alan kişinin kim olduğuna bakılmıyor" dedi.

Dündar, bölgeye dağıtılmak üzere AK Parti teşkilatları tarafından toplanan insani yardım malzemeleri hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Mardin'e 17 yardım tırının ulaştığını kaydetti.

Yardım tırlarının gönderilmeye devam edildiğini aktaran Dündar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu insani yardım malzemelerinin ayırım yapılmaksızın herkese ihtiyacına göre eşit dağıtıldığını söylemek istiyorum. Bu yardım malzemeleri dağıtılırken alan kişinin kim olduğuna bakılmıyor. Sadece mağdur olması ve ihtiyaç sahibi olması yetiyor. Milletvekilimiz Sayın Ceyda Bölünmez Çankırı ile beraber hafta sonu izlenimlerde bulunmak amacıyla gittiğimiz Midyat ve Kızıltepe’de de dağıtılan yardımların kesinlikle ayırım yapılmaksızın olaylardan etkilenen her mağdura dağıtıldığını yerinde gördük. Yardım kampanyası tamamen Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla başlayan bir süreçtir. Hükümetimizin şefkat elinin ne kadar büyük olduğuna bir kez daha şahit olduk. Hükümetimize destek olan ve yardımlarda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizler bu yardımlaşmayı ve kardeşliği sürdürdüğümüz sürece bizlere karşı kin, düşmanlık besleyen ve ülkemizi bataklığa sürüklemeye çalışan her kim ya da kimlerse asla başarılı olamayacaklardır."

Yardım tırlarının dağıtımını organize eden AK Parti Mardin İl Başkan Yardımcısı Eşref Cihan ise, yardım tırlarının, içerisinde büyük ve küçük yaş gruplarına göre giyim, kuru bakliyat, muhtelif gıda, battaniye kısacası mağdur ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü malzemeden oluştuğunu kaydetti.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı