ARDAHAN HABERLERİ

AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: “Devlet Bahçeli İpe UN Sermeye Devam Ediyor”

IHA
24 Temmuz 2015 - 15:44Son Güncelleme : 24 Temmuz 2015 - 15:45

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ, ''DEVLET BAHÇELİ İPE UN SERMEYE DEVAM EDİYOR''

IHA

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, ’’Benim gönlüm AK Parti-MHP koalisyonundan yanaydı ama Devlet Bahçeli ipe un sermeye devam ediyor. Ve bugün Türkiye’de PKK terör örgütünün olduğunu, Suriye’deki iç savaşın olduğunu bildiği halde böyle bir koalisyona yanaşmıyor.” diye konuştu.
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve dernek yönetimine bir ziyarette bulundu.
Yerli Düşünce Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette; dernek faaliyetleri, gündemdeki sıcak konular ve Türk İslam Dünyası’ndaki gelişmeler üzerine istişarede bulunuldu. Yalçın Topçu ile birlikte aynı davanın içerisinde mücadele ettiklerini belirten Özdağ, Büyük Birlik Partisinin kuruluş aşamasında da beraber olduklarını ve o günden itibaren de siyasi dostluklarının devam ettiğini söyledi.
Seçimlerin ardından devam eden koalisyon çalışmaları hakkında görüşlerini dile getiren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Devlet Bahçeli ipe un sermeye devam ediyor." dedi.
Özdağ, “MHP’nin seçim sonuçları tek parti iktidarını oluşturmadı. Benim gönlüm AK Parti-MHP’den yanaydı ama Devlet Bahçeli ipe un sermeye devam ediyor. Ve bugün Türkiye’de PKK terör örgütünün olduğunu, Suriye’deki iç savaşı olduğunu bildiği halde böyle bir koalisyona yanaşmıyor. Bunun yanında AK Parti-CHP koalisyon görüşmeleri devam ediyor. Dokumuzun uyuşmayacağı kanaatindeyim ama parti böyle bir karar verirse de onu saygıyla karşılarım ve parti bütünlüğü içerisinde hizmetlerime devam ederim. Bir erken seçim olma ihtimali de var. Böyle bir durumda da milletimizin AK Partiye biraz daha destek olacağına partinin %45 civarında oy alacağını tahmin ediyorum. Gönlüm daha çok koalisyondan yana ama koalisyon olmazsa da erken seçimde de iktidara geleceğimize inanıyorum.” diye konuştu.
Selçuk Özdağ’ın ardından konuşan Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Özdağ’ın ziyaretinden memnun olduklarını belirterek, kendileri, inandığı davaya bedel ödemiş bir insan. Geçen dönem ki çalışmaları çok başarılıydı bu dönem de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum dedi.
Topçu, “Hassasiyetlerimiz Bir ve Beraber. Kırk yıl fikri birlikteliğimizin 18 yılı siyasi mesai ile geçen Manisa Milletvekilimiz Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın Yerli Düşünce Derneği’ne ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendileri iyi bir akademisyen, iyi bir siyasetçi ve dava adamıdır. O, inandığı davaya bedel ödemiş bir insan. Geçen dönemki çalışmaları çok başarılıydı bu dönem de aynı başarıyı göstereceğine inanıyorum. Yerli Düşünce Derneği’ni ziyaretinde tabii ki ülke meselelerini konuşacağız. Hassasiyetlerimiz bir ve beraber. Bu hassasiyetleri mecliste milletin sesi olarak dile getireceğini, getirdiğini biliyoruz.’’
Türkiye Cumhuriyeti’nin, devleti ve milletiyle bir kuşatma altında olduğunu ifade eden Topçu, Türkiye’nin yaralarını kaşıyarak bizi hem iç hem de bir dış savaşa zorluyorlar.
Terörle ve teröristle mücadelenin usulü, üslubu, yöntemi, hukuku yeniden düzenlenmeli diyerek şöyle devam etti;
“PKK Koridor Devleti Oluşturmaya Çalışıyor. Kırk yıllık mazi birlikteliğimizde ortak davamız, ortak hayallerimiz vardı. Bu hayalimiz bağımsız, güçlü bir Türkiye’ydi. Güvenlik, özgürlük ve refah konusunda istenilen düzeye gelmiş bir Türkiye istiyorduk. Medeniyet coğrafyamızda da; ‘Dilde, Fikirde, İşte’ bir olmuş medeniyet coğrafyası arzu ediyoruz. Hayallerimiz dün de buydu bugün de bu. Siyasete ve meselelerimize bu müşterek çerçeve içerisinde bakıyoruz. Sayın Özdağ, şu anda bu hayallerimizi milletin meclisinde temsil eden, bizim de gururla takip ettiğimiz bir yoldaşımız, fikirdaşımızdır. Son günlerde ülkemizdeki yaşanan konuları konuştuk istişare ettik. Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle bir kuşatma altındadır. Dostumuz görünen ülkeler tarafından da bizatihi yapılmaktadır. Tam da bu sınırımızdaki gerçekleşen gelişmeler bunu bir kez daha önümüze koyuyor. Bize dost gibi görünenler hemen sınırımızda cambaza bak taktiğiyle bir PKK koridor devleti oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun yanında Türkiye’nin yaralarını da kaşıyarak bizi hem bir iç hem de bir dış savaşa zorluyorlar. Terörle ve teröristle mücadelenin usulü, üslubu, yöntemi, hukuku yeniden düzenlenmeli. Teröristle mücadelede ‘Gayri nizami harp’ sanatını bilen güvenlik güçlerimize görev verilmelidir. Terörün uluslararası desteği mutlaka kesilmelidir.”
“Milletin İradesine Tekrardan Başvurulur”
Koalisyon çalışmalarına da değinen Topçu: “Biz, Yerli Düşünce Derneği olarak bu konjonktürde bir AK Parti ve MHP iktidarının uygun olacağını düşünüyoruz. Ama neticede erken seçim de bir çaredir. Milletin iradesine tekrardan başvurulur.’’ Şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: “Devlet Bahçeli İpe UN Sermeye Devam Ediyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: “Devlet Bahçeli İpe UN Sermeye Devam Ediyor” haberi güncellenecektir.

  ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:25
  • Guneş
   05:17
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı