MALATYA HABERLERİ

AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Ziyaretlerine Devam Ediyor

IHA
16.10.2015 - 17:53Son Güncelleme : 16.10.2015 - 17:54

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYI TAHA ÖZHAN, MALATYA GAZETECİLER VE TELEVİZYONCULAR CEMİYETİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan, "Vahşi terör saldırısı da doğrudan 1 Kasım seçimlerinin tercihlerini değiştirmeye yönelik bir eylemdir. Ancak beyhude bir çabadır” diye konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Enes Perçin ve Murat Turgut ile Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni (MGTC) ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan’a teşekkür eden MGTC Başkanı Mikail Pelit, yeni dönemde Malatya’nın kayısı sorunu başta olmak üzere diğer sorunların çözümü için aktif bir çalışma beklediklerini söyledi.
Malatya’nın tarım, sağlık ve sanayi şehri olduğunu ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan ise, “İnşallah Malatya’mıza yeni bir üniversite kazandırdığımızda, Malatya aynı zamanda bir eğitim şehri konumuna da bürünecek. 2. üniversite için çalışmalarımız devam ediyor, Meclis açıldığında çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Etrafımızdaki diğer illere kıyasla Malatya 2. üniversitesi olan tek şehrimiz olacak. Beraberinde de Malatya’mıza yapısal bir müdahalede bulunacağız. Hem nüfus, hem göç hem şehir ekonomisi anlamında hem de buradaki sanayi bölgeleri anlamında ciddi bir imkan, altyapı ve insan sermayesi için kalıcı yatırımlar sağlayacağız. 7 Haziran öncesinde de dile getirdiğimiz gibi kayısı üreticilerimizin ürünlerinin ticarileştirilmesi, kayısının sektörleşmesi, ticarileşmesi için de önemli adımlar atacağız. İhracat desteğini sağladık. Orta ve uzun vadede tarımdaki aktörleri güçlü kılacak adımları atacağız. Çiftçilerimize de önemli kredi imkanları sunuyoruz. Onlara finansman sağlıyoruz. Yem de ve gübre de KDV’yi kaldırarak bir rahatlama sağlıyoruz. Özellikler gençlere ciddi imkanlar sağlıyoruz” şeklinde konuştu. Malatya’nın bir sağlık şehri olduğunu ve sağlık yatırımlarının entegre hale gelmesi için çalıştıklarını kaydeden Özhan, onkoloji hastanesinin sözünü aldıklarını belirterek, “Benzer şekilde bir hastane daha düşünüyoruz. Bölge hastanesi olarak hizmet verecek, sağlık tesislerini güçlendirmek için çalışmalarımız sürüyor. Altyapı, toplu konut, sağlık ve eğitime katkılarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.
“ORTADA BİR YARIŞ YOK”
1 Kasım seçimlerini çok önemsediklerini dile getiren AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Taha Özhan, seçimlerde koalisyon hükumeti mi yoksa tek başına iktidarın mı kurulacağı belirleneceğini ifade etti. Ankara’daki saldırısının da 1 Aralık seçimlerinin sonuçlarını etkilemeye yönelik olduğunu savunan “Ya AK Parti iktidara gelecek ya da yeniden bir sancılı dönemi yönetmek zorunda kalacağız. 1 Kasım seçimleri neticesi ile ilgili bir tane tartışma var. 1 Kasım seçimlerinde hangi partinin kaçıncı olacağını gayet iyi biliyoruz. Dolayısıyla ortada bir yarış yok. Türkiye istikrarlı bir şekilde tek parti hükumeti ile devam edecek mi? Yoksa 90’lı yıllarda olduğu gibi bir koalisyon ortamı mı oluşacak ve biz o dönemi nasıl yöneteceğiz sorusu var. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidarı ve istikrarı görürüz diyorum. Vahşi terör saldırısı da doğrudan 1 Kasım seçimlerinin tercihlerini değiştirmeye yönelik bir eylemdir. Ancak beyhude bir çabadır. Türkiye bu acıları geçmişte çok fazla yaşadı. 1996’dan beri PKK’nın intihar eylemlerini görüyoruz. Çok fazla canımızı da bu şekilde kaybettik. Bu vesile ile yaşamını yitiren vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Ziyaretlerine Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 17 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Ziyaretlerine Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:29
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı