MALATYA HABERLERİ

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin:

IHA
17.10.2015 - 16:42Son Güncelleme :

ŞAHİN, SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, “AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’de istikrar ve güven vardı. Vatandaşlarımızın ‘Yarın ne olacak’ korkusu yoktu. Ancak 7 Haziran’dan bu yana esnaf neredeyse kan kusuyor, bunu da sahada sık sık dile getirdiklerine şahit oluyoruz” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe ilçe, mahalle mahalle gezerek sıkılmadık el bırakmayan Şahin, seçimler için destek ve dua istiyor. Seçim çalışmaları kapsamında MATİM İş Merkezi’ni, Sarıcıoğlu ve Taştepe mahallesi esnafları ile eski Tellal Pazarı esnaflarını ziyaret eden Şahin, ayrıca Hizmet-İş Sendikası Malatya Şubesi, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi üyeleriyle de bir araya geldi.
“ANAHTAR TESLİMİ KARŞILIKSIZ FABRİKA YAPILACAK”
Milletvekili Şahin esnaf ziyaretlerinde 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimin önemine vurgu yaparak, esnaf ve vatandaşlardan ülkenin geleceği için oy istedi. Esnaflara büyük destekler verileceğini anımsatan Şahin, “Esnafa düşük faizli kredi uygulaması sürecek. 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilecek. KOBİ’ler taşınırları teminat olarak gösterebilecek. Basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin liraya kadar kazançlarından hesaplanan vergisi alınmayacak. Emek yoğun sektörlerde yatırımcının talebi halinde, sembolik kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika yapılacak. İşveren primi indirimindeki 10 işçi çalıştırma zorunluluğu kaldırılacak. Tüm gayretimiz esnaflarımız, vatandaşlarımız ve ülkemiz için” şeklinde konuştu.
Türkiye’de hayat standartlarının yükseldiğini de sözlerine ekleyen Milletvekili Şahin, “İktidara gelmiş olduğumuz dönem asgari ücretle çalışan bir insanın alım gücüyle, 2015 sonuna geldiğimizde dönemdeki alım gücü arasında fark var. Dolayısıyla değişen ve dönüşen Türkiye’de, hayat standartları yükseldi” diye konuştu.
“AK PARTİ TÜM VATANDAŞLARINA SAHİP ÇIKAN TEK PARTİ”
Hizmet-İş Sendikası Malatya Şubesi, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi’ne yaptığı ziyaretler esnasında önemli açıklamalarda bulunan Şahin, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimin sahadaki yansımasının çok iyi bir şekilde olduğunu gördüğünü ifade etti. Milletvekili Şahin istikrarın olmadığı bir yerde ticari ve ekonomik istikrarın olmayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’de istikrar ve güven vardı. Vatandaşlarımızın ‘Yarın ne olacak’ korkusu yoktu. Ancak 7 Haziran’dan bu yana esnaf neredeyse kan kusuyor, bunu da sahada sık sık dile getirdiklerine şahit oluyoruz. Artık herkes şunu çok iyi biliyor: AK Parti gencine, emeklisine ve tüm vatandaşlarına birlikte sahip çıkan tek partidir. 1 Kasım için hazırladığımız beyannamemizde her kesime, herkese sözümüz var. Başbakanımız geçtiğimiz günlerde seçim vaatlerinde bulunan asgari ücret miktarı için tarih verdi. Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL’ye çıkartacağız. AK parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir.”
“AYNI ACILARI YAŞAMIYORSANIZ…”
Milletvekili Şahin AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana kahir bir ekseriyetle iktidara gelen ender siyasi partilerden olduğunu da belirterek, “Elimizden geldiğince inşallah bu ülkenin daha da iyi bir şekilde imar edilmesi için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Aramıza nifaklar sokup, bu ülkeyi parçalayıp, o şekilde yönetmeye çalışan birçok oluşumların varlığından haberdarız. Ama milletimiz bizden daha da bilinçli bir şekilde, bunların varlığını görmeye başladı. Eğer siz bu ülkenin kökleriyle barışık değilseniz, bu ülkenin insanlarıyla aynı duyguları taşımıyorsanız, aynı acıları yaşamıyorsanız, aynı ideallere sahip değilseniz elbette ki yüzde 10’ları geçemeyecek bir noktaya geleceksiniz. Ama Allah’a hamdolsun biz kurulmuş olduğumuz ilk günden yana, bu ülkede kahir bir ekseriyetle iktidara gelen ender siyasi partilerden birisiyiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin: haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı