MALATYA HABERLERİ

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci:

IHA
10.10.2015 - 17:53Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜFENKCİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, “Topluma umut ve heyecan veren bir beyannamemiz var. Özellikle sosyal ve ekonomik projelerimizi seçim beyannamemizde işledik. Her zaman söylediğimiz gibi 1 Kasım yeniden şahlanmanın miladı olacak” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Milletvekili Tüfenkci gittiği her yerde büyük bir ilgiyle karşılanırken, seçim çalışmaları kapsamında Yeni Buğday Pazarı esnaflarını, Yakınkent İş Merkezi esnaflarını, Kızılay Malatya Şubesi’ni ve Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı’nı ziyaret etti. İlk olarak Yeni Buğday Pazarı ve Yakınkent İş Merkezi esnaflarını ziyaret eden Milletvekili Tüfenkci, sorun ve talepleri dinledi.
TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATACAK DÜZENLEMELER
Tüfenkçi, AK Parti’nin gelirleri artıracak yaşam standartlarını yükseltecek iş imkanlarını çoğaltacak, Türkiye’ye çağ atlatacak çok sayıda düzenleme içeren bir seçim beyannamesi hazırladığını belirtti. Tüfenkci, “Taşeronluk çerçevesinde kamunun ihtiyaç duyduğu işlerde çalışan taşeronlar kamuda istihdam edilecek. Polislerin 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılacak. Askerlerle de ilgili bir çalışma yürütülüyor. İstihdam edilmeleri halinde sosyal destek alan vatandaşların sigorta primi işveren desteği karşılanacak. Engelli genç ve çocuklar için ’Engelli Yaşam Merkezleri’ kurulacak. Gelir testi sistemi ve buna bağlı Genel Sağlık Sigortası prim ödemeleri yeniden gözden geçirilecek. Yine siz esnaflarımıza ve çiftçilerimize büyük müjdelerimiz var” şeklinde konuştu.
İşveren primi indirimindeki 10 işçi çalıştırma zorunluluğunun kaldırılacağını müjdeleyen Milletvekili Tüfenkci, “Yemde ve gübrede KDV kaldırılacak. Arazileri birleştirerek büyük ölçekli tarım işletmeleri oluşturanlara özel destekler verilecek. Genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin lira hibe verilecek. Basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin liraya kadar kazançlarından hesaplanan vergisi alınmayacak. Kısacası emekli, işsiz, çalışan, çiftçi ve iş dünyasına önemli kazanımlar sunucağız” ifadelerine yer verdi.
Milletvekili Tüfenkci sözlerinin devamında herkesin 1 Kasım’ı bir fırsat olarak görmesi gerektiğini de vurguladı. Tüfenkçi “İnşallah 1 Kasım’dan sonra Türkiye’ye toplumsal barışı, huzuru ve sosyal barışı tesis eder, kamu düzenini tekrardan etkin ve bütün Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasının tamamında verilen mücadeleyi başarıyla tamamlarız. Hem ekonomik anlamda hem de huzur anlamında 1 Kasım yeni bir dönemin başlangıcı olur inşallah. Tabi bunun için bütün hemşerilerimizin 1 Kasım’ı bir fırsat olarak görmesi gerekir. Bunun partiler üstü bir mesele olarak düşünülmesi gerekir. Türkiye’nin bekasıyla ilgili bir tercih yapılacak” diye konuştu.
“AMACIMIZ, GÖNÜLLERİMİZİ GÖNÜLLERE BAĞLAMAK”
Bülent Tüfenkci daha sonra beraberindekilerle birlikte Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı’nı ziyaret ederek, Genel Başkan Hasan Meşeli ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan Tüfenkci büyük düşünen, büyük Türkiye hayali kuran bir parti olarak mezhep ve ırk ayrımı yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi. Tüfenkçi, “Bizim AK Parti olarak amacımız, gönüllerimizi gönüllere bağlamak diyen” Tüfenkci, “AK Parti olarak, Alevi vatandaşlarımızın temel taleplerini karşılamayı vaat ediyoruz. Cemevleri, eğitim sisteminde sağlıklı bilgilendirme, üniversitelerde araştırma ve uygulama merkezleri oluşturma gibi çeşitli konularda gerekli adımları atacağız. Bu noktada, geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Aynı şekilde, geleneksel irfan merkezlerinin ve cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için 5393 sayılı Belediye Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ile 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nda gerekli değişiklikleri yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 17 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci: haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:02
  • Akşam
   17:19
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı